Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7

W tym tygodniu nic nie mogło przebić - i nie przebiło! - powrotu "Stranger Things". Doceniamy także "Kroniki Times Square", "The Good Place" i kilka innych tytułów. Nie zabrakło też jednego kitu.

HIT TYGODNIA: "The Good Place" stawia Janet na pierwszym planie

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" (Fot. NBC)


Najpierw poznaliśmy Eleanor. Potem stopniowo kierowano nasz wzrok na trójkę jej ziemskich towarzyszy, a w końcu w centrum uwagi znalazł się Michael. Ona tymczasem ciągle była gdzieś z boku, służąc za absolutnie uroczy i przesympatyczny, ale jednak tylko dodatek do głównych bohaterów. W końcu taka była jej funkcja – pomagać i być na każde zawołanie. Tym razem to jednak Janet znalazła się na pierwszym planie, pokazując swoje nowe, emocjonalne oblicze.

Oczywiście w jej przypadku nie mogło być normalnie, zatem zwykła zazdrość o Jasona odbiła się negatywnie na całym otoczeniu, powodując choćby serię trzęsień ziemi. Zostawmy jednak szczegóły, bo te po kilkuset restartach są dość niejasne – w gruncie rzeczy chodzi o coś bardzo prostego. Jak zwykle zresztą, bo że "The Good Place" pod niezwykłą powierzchnią skrywa całkiem banalne sprawy, to fakt już nam znany. A jednak niezmiennie zaskakujący, bo emocji akurat pomiędzy nieśmiertelnym demonem i jego skradzioną z Dobrego Miejsca towarzyszką po prostu nie dało się przewidzieć.

A jednak były i to naprawdę autentyczne, bo Ted Danson i równie fantastyczna D'Arcy Carden tchnęli w ten niesamowity duet życie, zamieniając abstrakcyjną komedię ze swoim udziałem, w emocjonalną perełkę, której daleko do ostatecznego rozwiązania. Bo jakoś nie sądzę, by takim na dłuższą metę miał zostać niejaki Derek (Jason Mantzoukas). Pewne jest natomiast coś innego ­– to nie twisty i kapitalne żarty są największą siłą "The Good Place", lecz szczere emocje, które twórcy potrafią wydobyć z najbardziej zaskakujących miejsc. Janet i Michael są tego kolejnym przykładem. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7