5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"House of Cards" (Fot. Netflix)

Kevin Spacey wyrzucony z "House of Cards". Nie żyje Brad Bufanda z "Veroniki Mars". Juliana Margulies mówi, że też doświadczyła molestowania seksualnego ze strony wpływowych facetów. I dobra wiadomość: powstanie serialowy "Władca Pierścieni".

1. Kevin Spacey wyrzucony z "House of Cards". Netflix zerwał wszelkie związki z Kevinem Spaceyem. Zdjęcia do "House of Cards" będą kontynuowane bez niego, do skutku nie dojdzie także film "Gore", w którym Spacey miał grać główną rolę. W tym momencie trwa przerwa w produkcji "House of Cards", która przedłuży się, po to by scenarzyści mieli czas zastanowić się, w jaki sposób wypisać Franka Underwooda z serialu. Tymczasem w Wielkiej Brytanii policja wszczęła śledztwo w związku z oskarżeniami o molestowanie wobec Spaceya.

2. Juliana Margulies mówi, że też doświadczyła molestowania seksualnego. Juliana Margulies powiedziała, że kiedy zaczynała karierę, producent Harvey Weinstein i aktor Steven Seagal próbowali ją molestować. Obaj zapraszali młode aktorki na "rozmowy biznesowe" do pokojów hotelowych i to było jak wchodzenie do jaskini lwa. Margulies miała 23 lata, kiedy dyrektor castingowa zaprosiła ją po godz. 22:00 do pokoju Segala, oficjalnie po to żeby przeczytać razem scenę. Kiedy tam przyszła, nie było nikogo poza Segalem, który na dodatek miał broń. "Nie wiem, jak uciekłam z tego pokoju. Chyba krzykiem wydostałam się na zewnątrz" - opowiadała aktorka w rozmowie z Jenny Hutt ("Just Jenny"). Z kolei Weinstein otworzył jej drzwi w szlafroku, a w pokoju była przygotowana kolacja ze świecami.

3. Nie żyje Brad Bufanda - aktor z "Veroniki Mars". Aktor, który wcielał się w Felixa Toombsa, popełnił samobójstwo. Miał 34 lata.

4. Powstanie serialowy "Władca Pierścieni". Serial na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena na razie jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju - nie ma nawet scenarzysty. Wiadomo, że produkować go będzie Warner Bros. Television, a pokaże go najprawdopodobniej Amazon.

5. Więcej odcinków "The Middle" w finałowym sezonie. ABC zamówiło dwa dodatkowe odcinki "The Middle". To oznacza, że 9. sezon będzie liczył 24 odcinki.

REKLAMA