J.K. Simmons razy dwa. Zobaczcie zwiastun "Counterpart" - nowego serialu science-fiction

"Counterpart" (Fot. Starz)

0

Szpiedzy, mroczne tajemnice, klimat kina noir oraz zdobywca Oscara, J.K. Simmons, w roli głównej. Mało? W "Counterpart" będzie też alternatywny wymiar, będący odbiciem naszej rzeczywistości.

J.K. Simmons ("Whiplash") gra główną rolę w nowym, 10-odcinkowym serialu stacji Starz, który będzie mieszanką science-fiction z kinem szpiegowskim. Wcieli się w Howarda Silka, przeciętnego pracownika biurowego w berlińskim oddziale ONZ, który nie ma pojęcia, czym właściwie zajmują się jego pracodawcy. Wszystko zmienia się jednego dnia, gdy odkrywa, że siedziba agencji skrywa przejście do innego wymiaru - wyglądającego całkiem jak nasz, ale jednak innego i groźnego.

Dokładnie to samo można powiedzieć o drugim Howardzie (w tej roli również Simmons), sobowtórze naszego bohatera z innego wymiaru, który przybył, by ostrzec go przed grożącym mu i jego światu niebezpieczeństwem. Na czym dokładnie ono polega, dopiero się przekonamy. Twórcy zapowiadają, że serial będzie poruszał kwestie tożsamości, przeznaczenia i utraconej miłości, stawiając pytanie, co by było, gdyby nasze życie mogło wyglądać inaczej? Zwiastun zapowiada też sporo akcji i klimat żywcem wyciągnięty ze szpiegowskiego kina sprzed lat.

W obsadzie oprócz Simmonsa znajdują się Olivia Williams ("Manhattan"), Harry Lloyd ("Marcella"), Nicholas Pinnock ("Fortitude"), Nazanin Boniadi ("Homeland"), Ulrich Thomsen ("The Blacklist"), Kenneth Choi ("American Crime Story"), Stephen Rea ("The Honourable Woman "), Sarah Bolger ("Into the Badlands") i Sara Serraiocco. Twórcą serialu jest Justin Marks, dwa pierwsze odcinki wyreżyserował Morten Tyldum ("Gra tajemnic). Premiera 21 stycznia 2018 roku.