8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

Zdjęcia do 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" mają ruszyć wiosną 2018. "Peaky Blinders" w Ale kino+ tuż po światowej premierze. Jodie Whittaker w kostiumie Doktora. Louis C.K. oskarżony o masturbację na oczach różnych kobiet. I to nie koniec.

1. Zdjęcia do 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" mają ruszyć wiosną 2018. Taki termin nieoficjalnie podał serwis TVLine, który także pisze, że reżyser Jean-Marc Vallée opuszcza ekipę. Obecnie trwają poszukiwania kogoś, kto go zastąpi - i prawdopodobnie będzie to kobieta. HBO niczego w tym momencie nie potwierdza.

2. "Good Girls Revolt" ma szansę powrócić. Sony TV raz jeszcze walczy o powrót "Good Girls Revolt" i jest szansa, że tym razem się uda. Serial, który skupia się na kobietach walczących o równość w miejscu pracy, został rok temu skasowany przez Amazon. Ale ponieważ w tym momencie jego tematyka jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek, Sony TV raz jeszcze będzie próbować go sprzedać różnym stacjom (w tym także Amazonowi).

3. "Peaky Blinders" w Ale kino+ tuż po światowej premierze. 4. sezon "Peaky Blinders" wystartuje w Ale kino+ 22 listopada, o godz. 21:00, czyli tydzień po premierze w BBC. 2. odcinek zostanie pokazany zaraz po pierwszym - czyli dokładnie w dniu światowej premiery.

4. "High Maintenance" wraca w styczniu. Składający się z 10 odcinków 2. sezon serialu HBO wystartuje 19 stycznia.

5. Data powrotu "Star Trek: Discovery". Serial powróci 7 stycznia z drugą częścią 1. sezonu. W Polsce ten odcinek będzie dostępny 8 stycznia na Netfliksie.

6. Jodie Whittaker w kostiumie Doktora. Jesienią 2018 roku główny bohater serialu "Doktor Who" zostanie kobietą. A tak oto prezentuje się Jodie Whittaker w kostiumie Trzynastej Doktor.

7. Louis C.K. oskarżony o masturbację na oczach różnych kobiet. Tuż przed premierą filmu "I Love You, Daddy" w "New York Timesie" ukazał się artykuł, w którym pięć kobiet oskarżyło Louisa C.K. o to, że masturbował się przy nich. Komiczki Dana Min Goodman i Julia Wolov powiedziały, że w 2002 roku po występie w Chicago zostały zaproszone do pokoju Louisa C.K., który je zapytał, czy może wyciągnąć penisa. Obie kobiety pomyślały, że to żart, a następnie zamarły, bo on naprawdę to zrobił i zaczął się masturbować. Takich historii jest kilka, a jedną z nich potwierdzili Courteney Cox i David Arquette, którzy tworzyli razem z Louisem C.K. pilot serialu, gdzie również miała miejsce podobna sytuacja.

Premiera filmu "I Love You, Daddy" została odwołana w ostatniej chwili, a Louis C.K. sam odwołał swój udział w programie Stephena Colberta wczoraj wieczorem. Dla komika to prawdopodobnie koniec kariery. HBO natychmiast zerwało z nim wszelkie relacje, wyrzuciło jego stand-upy z serwisów streamingowych i wycięło go z programu imprezy charytatywnej "Night of Too Many Stars". FX, które miało bardzo bliskie związki z komikiem przez ostatnich 8 lat, ogłosiło, że zbada sprawę. Mike Schur, twórca "Parks and Recreation", w serii tweetów przepraszał za to, że Louis C.K. pojawił się kiedyś w jego serialu. Przyznał, że słyszał plotki, a i tak go zatrudnił.

8. Twórca "Mad Men" oskarżony o niewłaściwe zachowanie przez scenarzystkę. Kater Gordon, która otrzymała nagrodę Emmy za scenariusz do "Mad Men", powiedziała, że Matthew Weiner, twórca serialu, zażądał w 2008 roku, żeby rozebrała się przed nim w ramach wdzięczności (czego oczywiście nie zrobiła). Scenarzystka, która zaczynała karierę jako asystentka Weinera, została zwolniona z serialu rok później.

REKLAMA