8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Belfer" (Fot. Robert Pałka/Canal+)

Znakomita oglądalność 2. sezonu "Belfra". Rebecca Rittenhouse i Morgan Spector w spin-offie "Suits". Showrunner "Supergirl" i "Flasha" oskarżony o molestowanie. A oprócz tego "The Good Doctor", "Gra o tron" i nie tylko.

1. Znakomita oglądalność "Belfra". Premierowe odcinki 2. sezonu "Belfra" na antenie Canal+ ogląda średnio 306 tys. widzów. W porównaniu z początkiem 1. sezonu serial zaliczył wzrost o 52 tys. Zasięg "Belfra" po doliczeniu powtórek i innych platform wynosi nawet 890 tys. Szczegóły tutaj.

2. Rebecca Rittenhouse i Morgan Spector w spin-offie "Suits". Oboje pojawią się gościnnie w finale 7. sezonu, który będzie pilotem spin-offu. Jeśli nowy serial zostanie zamówiony, znajdą się w jego stałej obsadzie.

3. Showrunner "Supergirl" i "Flasha" oskarżony o molestowanie. Andrew Kreisberg, jeden z showrunnerów "Supergirl" i "Flasha", a także producentów wykonawczych "Arrow" i "Legends of Tomorrow" został zawieszony po oskarżeniach o molestowanie seksualne. Według osób, które go o to oskarżają, Kreisberg przez lata dotykał i całował ludzi bez ich zgody, a także wygłaszał nieodpowiednie komentarze pod adresem kobiet pracujących w ekipach jego seriali.

4. Rebel Wilson pisze o własnych doświadczeniach z molestowaniem. W serii tweetów, które możecie przeczytać tutaj, Rebel Wilson napisała, że też doświadczyła niewłaściwych zachowań ze strony mężczyzn z branży rozrywkowej - aktora, z którym razem grała, i reżysera, który zaprosił ją do pokoju "porozmawiać o komedii". Aktorka oznajmiła, że nie będzie już "grzeczna" w takich sytuacjach i nie będzie milczeć. Ale nie zdradziła żadnych nazwisk.

5. Eric Winter z rolą powracającą w "The Good Doctor". Eric Winter pojawi się w roli czarującego lekarza, który postawi jednego z pracowników szpitala w dziwnej pozycji.

6. Ellie Kendrick mówi, że Meera Reed raczej nie wróci do "Gry o tron". Aktorka powiedziała w rozmowie z brytyjskim "Metrem", że raczej już jej nie zobaczymy w "Grze o tron". A przynajmniej na razie nikt się do niej z taką propozycją nie zwrócił.

7. Kim Raver w "Designated Survivor". Aktorka znana z "24 godzin" znów zagra z Kieferem Sutherlandem. Raver wcieli się w inżynier, która jest właścicielką firmy tworzącej przełomowe technologie i zarazem kobietą w stylu Elona Muska.

8. James Tupper pojawi się w "The Brave". Aktor zagra w "The Brave" u boku swojej żony, Anne Heche. Zobaczymy go w roli agenta CIA.

REKLAMA