Polska odpowiedź na "Wspaniałe stulecie". Zobaczcie zwiastun "Korony królów" - telenoweli historycznej TVP

"Korona królów" (Fot. TVP)

0

Najpierw miała być polska "Gra o tron", potem zaczęto mówić o rodzimej wersji "Wspaniałego stulecia". Zobaczcie, jak prezentuje się "Korona królów" w zwiastunie.

"Korona królów" miała zadebiutować w Telewizji Polskiej jesienią, ostatecznie premiera została przeniesiona na styczeń. Serial, którego scenarzystką jest Ilona Łepkowska i który oficjalnie promowany jest jako telenowela historyczna, opowiadać będzie o Polsce pod rządami Kazimierza Wielkiego. Akcja będzie działa się w latach 1333-1370, a rozpocznie się od śmierci Władysława Łokietka, ojca Kazimierza.

Główną rolę gra Wiesław Wójcik, w obsadzie znajdują się także Mateusz Król, Halina Łabonarska, Marta Bryła, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski, Marcin Rogacewicz, Wojciech Żołądkiewicz, Ireneusz Pastuszak, Andrzej Popiel, Anna Grycewicz, Katarzyna Czapla, Tomasz Sapryk, Jan Wieczorkowski, Robert Gonera, Andrzej Deskur, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Wrona, Mariusz Ostrowski i Agata Bykowska.

- "Korona królów" będzie pierwszą wielką produkcją Telewizji Polskiej od ponad 30 lat, która pokaże piękno naszej historii, czasy odbudowywania państwowości - mówił w rozmowie z Wirtualnymi Mediami prezes TVP, Jacek Kurski.

Szef TVP porównywał nowy serial do tureckiego "Wspaniałego stulecia", z kolei Łepkowska podkreślała, że to kolejna polska telenowela z 25-minutowymi odcinkami i mnóstwem wątków obyczajowych, nie ambitny serial rodem z amerykańskich kablówek. Nam "Korona królów" na początku skojarzyła się ze szkolnym teatrzykiem, a zwiastun tylko udowadnia, że to nie było błędne skojarzenie.