Nasze podsumowanie tygodnia - dziś same hity!

"Shameless" (Fot. Showtime)

0
1 2 3 4 5 6

W tym tygodniu będzie krótko i do rzeczy: hity dostają od nas m.in. "Shameless", "Mr. Robot", "Star Trek: Discovery" i "Riverdale", które zabrało głos w dyskusji o molestowaniu seksualnym.

HIT TYGODNIA: Korporacyjny chaos kontrolowany w E Corp - "Mr. Robot" znów zadziwia formą

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)


Długie, podążające za akcją bez choćby jednego cięcia ruchy kamery to już jeden ze znaków rozpoznawczych "Mr. Robot". W 5. odcinku 3. sezonu Sam Esmail i ekipa doprowadzili go jednak do perfekcji, zabierając nas w towarzystwie Elliota i Angeli w samo centrum piekła, jakim stała się oblegana przez protestujących siedziba E Corp. A to wszystko w jednym ujęciu.

Wróć. To wszystko w 31 ujęciach wyglądających jak jeden potężny mastershot. Nakręcenie takiego giganta było tu oczywiście niewykonalne, ale nie o to chodziło. Celem było wytworzenie iluzji trwającego w czasie rzeczywistym chaosu, w którego środku znalazła się dwójka bohaterów. Zabieg potęgujący napięcie, przyspieszający tempo akcji i nade wszystko bardzo efektowny oraz piekielnie trudny realizacyjnie. A co najważniejsze z naszego punktu widzenia - udany.

Bo choć trudno uznać cały odcinek za szczególnie treściwy, a na pewno mniej niż to miało miejsce w poprzednich tygodniach, sposób jego poprowadzenia wynagrodził te braki. Szukający błędu systemowego we własnej głowie Elliot i próbująca zachować zimną krew w trudnej sytuacji Angela improwizowali w najlepsze, a choć wszystko to było odmierzone co do centymetra, dało się w ich wysiłki uwierzyć. I to wystarcza, by bić twórcom brawo. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6