7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Pogoda na miłość" (Fot. CW)

Ekipa "Pogody na miłość" oskarża twórcę o molestowanie seksualne. Hulu kasuje "Difficult People". Garret Dillahunt w obsadzie "Fear the Walking Dead". A oprócz tego "Nashville", stand-up Judda Apatowa i nie tylko.

1. Ekipa "Pogody na miłość" oskarża twórcę o molestowanie seksualne. Scenarzystka Audrey Wauchope oskarżyła twórcę "Pogody na miłość", Marka Schwahna, o niewłaściwe zachowanie wobec kobiet z ekipy i obsady serialu. Showrunner popularnego serialu młodzieżowego miał zatrudniać scenarzystki za wygląd, próbował ich dotykać, zdarzyło mu się też pokazywać ekipie nagie zdjęcia aktorki, z którą się umawiał.

Scenarzystkę od razu wsparły aktorki - m.in. Sophia Bush, Hilarie Burton, Bethany Joy Lenz, Danneel Harris i Michaela McManus - które napisały otwarty list do mediów o tym, co się działo za kulisami serialu. W liście, który podpisało 18 kobiet, możemy przeczytać, że zachowanie Schwahna było tajemnicą poliszynela. Showrunner manipulował kobietami, stawiał je w niekomfortowej pozycji, czasem ich dotykał. Wszyscy o tym wiedzieli, nikt nic nie zrobił.

Serialowi faceci, w tym aktorzy Chad Michael Murray, Bryan Greenberg, Austin Nichols, James Lafferty, Stephen Colletti, Antwon Tanner, Lee Norris i Robert Buckley, solidarnie stanęli po stronie kobiet.

2. To już koniec "Difficult People". Komedia Hulu została skasowana po trzech sezonach.

3. Data premiery 6. sezonu "Nashville". Serial wróci 4 stycznia.

4. Garret Dillahunt w obsadzie "Fear the Walking Dead". Garret Dillahunt, który kiedyś mówił, że bardzo chce grać Negana w "The Walking Dead", dostał stałą rolę w spin-offie. Zobaczymy go w 4. sezonie "Fear the Walking Dead".

5. Zwiastun netfliksowego stand-upu Judda Apatowa. Stand-up nosi tytuł "The Return" (bo Apatow nie zrobił żadnego stand-upu od 25 lat), a zobaczymy go 12 grudnia.

6. Trzecia kobieta oskarża Eda Westwicka o molestowanie. Była asystentka Rachel Eck powiedziała, że aktor z "Plotkary" najpierw próbował ją pocałować i popchnął na ścianę, a potem jeszcze pociągnął na łóżko. Do niczego więcej nie doszło, bo udało jej się uciec.

7. Bryan Cranston mówi, że Kevin Spacey i Harvey Wenstein zasługują na drugą szansę. W wywiadzie dla BBC Bryan Cranston powiedział, że powinniśmy być otwarci i być może dać za jakiś czas drugą szansę ludziom z branży rozrywkowej oskarżonym o molestowanie seksualne, jak Kevin Spacey i Harvey Weinstein. Jego zdaniem problem ma nie tylko Hollywood, a ogólnie społeczeństwo, które długo pozwalało na takie zachowania. Dlatego tacy ludzie jak Spacey nie powinni "odejść i zgnić". Reakcje na to, co powiedział Cranston, nie są najlepsze.

REKLAMA