Styl, szyk i morderstwo. Mamy pełny zwiastun "The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story"

"American Crime Story" (Fot. FX)

Trudno o lepszą scenerię dla nowego sezonu kryminalnej antologii Ryana Murphy'ego, niż pełen przepychu świat mody. Zobaczcie, jak "The Assassination of Gianni Versace" prezentuje się w zapowiedzi.

Z tego, że 2. sezon "American Crime Story" będzie ucztą dla oczu, zdawaliśmy sobie sprawę już od dawna, bo historia morderstwa słynnego projektanta, Gianniego Versacego (Edgar Ramirez), prezentowała się olśniewająco na każdym zdjęciu i teaserze. Pełny zwiastun serialu zapowiada jednak nie tylko bogactwo wizualne, ale też dużo treści.

Centralnym punktem opowieści będzie tytułowe zabójstwo dokonane w 1997 roku przez Andrew Cunanana (Darren Criss), ale w przeciwieństwie do historii O.J.-a Simpsona z poprzedniego sezonu, tym razem zobaczymy zarówno konsekwencje tego czynu, jak i wydarzenia go poprzedzające. Sporo miejsca w zwiastunie poświęcono zabójcy, sugerując, że jego motywacje, przeszłość i niezdrowa obsesja na punkcie Versacego będą tu mieć istotne znaczenie.

"Nie jesteś lepszy ode mnie. Jesteśmy tacy sami. Jedyna różnica jest taka, że ty miałeś szczęście" - oznajmia Cunanan, a zaraz potem słychać strzał, którego już oczywiście nie widzimy. Są za to jego konsekwencje, jak policjanci próbujący się dowiedzieć, jak wymawia się nazwisko Versace oraz siostra zamordowanego, Donatella (Penelope Cruz), zapowiadająca, że nie pozwoli, by zapomniano o jego dziedzictwie.

Wszystko to w niesamowitej otoczce, gdzie pastelowe kolory, marmury i czysty kicz (te gołębie nad otwartą trumną!) mieszają się z krwawą łaźnią i zwykłym policyjnym śledztwem. W obsadzie znajdują się też Ricky Martin, Max Greenfield, Finn Wittrock i Annaleigh Ashford, a premierę zapowiedziano na 17 stycznia.

REKLAMA