Nasz top 10: Najlepsze seriale października 2017

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2. sezon "Stranger Things", debiut "Mindhuntera", finałowe odcinki "Halt and Catch Fire", świetny powrót "Watahy". Podsumowujemy październik - jeden z najlepszych serialowych miesięcy w tym roku.

10. "Wataha" (nowość na liście)

"Wataha" (Fot. HBO)

"Wataha" (Fot. HBO)


Ktoś mógłby pomyśleć, że "Watahę" doceniamy na wyrost, bo to polski serial. Znacie nas jednak i wiecie, że w naszych zestawieniach nie kierujemy się sympatiami i popularnością, starając się doceniać te tytuły, które naprawdę na to zasłużyły. A serial HBO to zrobił, wyróżniając się na tle nie tylko krajowej konkurencji.

Ile w tym zasługi scenariusza, a ile magii zimowych Bieszczad, to już kwestia sporna, ale skłamałbym, pisząc, że do "Watahy" przyciągają tylko fantastyczne zdjęcia. Takie stwierdzenie dałoby się obronić w 1. sezonie, lecz nie teraz. Widać, że twórcy wyciągnęli wnioski, dając nam historię wielowątkową, wciągającą i potrafiącą podnieść ciśnienie, bazując przy tym nie na klimacie, lecz dobrze skonstruowanych postaciach.

Wśród tych prym wiodą Rebrow i prokurator Dobosz, którzy po czterech latach są innymi ludźmi z zupełnie innymi doświadczeniami (a w jego przypadku również z gęstą brodą) i podejściem do rzeczywistości. A ta nie jest oczywiście kolorowa, bo towarzyszą jej makabryczna zbrodnia, tajemnice z przeszłości i niepewność, komu można ufać. Wszystko razem składa się na skomplikowaną układankę, w której równie mocno wybrzmiewają zarówno indywidualne historie, jak i społeczne komentarze. A Bieszczady? A Bieszczady wyglądają jak zwykle wspaniale. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA