7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"This Is Us" (Fot. NBC)

0

NBC podaje datę finału "This Is Us" oraz daty premier nowości w midseasonie. Wiemy, kiedy wystartuje "Black Lightning" i kiedy wrócą seriale CW po przerwie. George Clooney zagra w "Paragrafie 22". A oprócz tego "Chirurdzy" i nie tylko.

1. NBC podaje datę finału "This Is Us" oraz daty premier nowości w midseasonie. Finał składającego się z 18 odcinków 2. sezonu "This Is Us" zostanie pokazany 13 marca, a zaraz po nim zadebiutuje nowy serial "Rise", który od 20 marca przejmie slot "This Is Us". Drugi z nowych seriali NBC, "Good Girls", będzie mieć premierę 26 lutego, i zajmie miejsce "The Brave", którego 1. sezon liczyć będzie tylko 13 odcinków.

2. Daty powrotów seriali ShondaLandu w midseasonie. "Chirurdzy", "Skandal" i "Sposób na morderstwo" wrócą po świątecznej przerwie 18 stycznia.

3. Daty premier i powrotów seriali CW po świątecznej przerwie. Już 1 stycznia powróci z nowymi odcinkami "Valor", 5 stycznia "Crazy Ex-Girlfriend", 15 stycznia "Supergirl", a 16 stycznia "Flash". Tego samego dnia premierę będzie mieć nowy serial superbohaterski "Black Lightning". 17 stycznia wrócą po przerwie "Riverdale" i "Dynastia", 18 stycznia "Supernatural" i "Arrow", a 26 stycznia "Jane the Virgin". Na razie nie znamy dat powrotów "The 100", "iZombie" i "The Originals", a także daty premiery "Life Sentence" - nowości z Lucy Hale w roli głównej. Nie podano także, kiedy będzie kontynuowane "DC’s Legends of Tomorrow".

4. Ekipa "Castle" tworzy nowy procedural kryminalny. Terri Edda Miller i Andrew W. Marlowe tworzą dla ABC nowy procedural kryminalny z elementami komedii. Serial nosi tytuł "Take Two", główne role zagrają Rachel Bilson i Eddie Cibrian (ona będzie policjantką, która wychodzi z odwyku, on prywatnym detektywem, który ją przygarnie). ABC zamówiło od razu cały sezon, Rachel Bilson dla tego serialu opuści "Nashville".

5. George Clooney w serialowym "Paragrafie 22". George Clooney wyreżyseruje i zagra główną rolę w 6-odcinkowym serialu limitowanym "Catch-22" na podstawie książki Josepha Hellera. Serial, który w tym momencie nie ma jeszcze stacji, piszą Luke Davies ("Lion") i David Michôd ("Animal Kingdom").

6. Kolejne oskarżenia wobec Jeffreya Tambora z "Transparent". Trace Lysette, czyli Shea z "Transparent", napisała, że Tambor próbował przystawiać się do niej, czego świadkiem była Alexandra Billings, serialowa Davina. Tambor odpowiedział, że nie jest przestępcą seksualnym, potrafi być co najwyżej temperamentnym i mało taktownym człowiekiem. Nigdy jednak nie chciał nikogo zgwałcić ani skrzywdzić w inny sposób, jego intencje zostały źle zinterpretowane. Tymczasem scenarzyści "Transparent" zastanawiają się nad zrobieniem 5. sezonu bez niego.

7. 25 kobiet wspiera skargę przeciwko showrunnerowi "The Royals". Mark Schwahn został oskarżony o niewłaściwe zachowanie przez ekipę "Pogody na miłość", teraz dokładnie to samo zrobiło 25 kobiet, w tym scenarzystek i aktorek, z "The Royals". Własne oświadczenie wypuściła Elizabeth Hurley, która twierdzi, że nie miała pojęcia o tym, co się dzieje na planie serialu. Mark Schwahn jest w tym momencie zawieszony w obowiązkach showrunnera.