Ludzka twarz wielkiego miasta w pełnym zwiastunie "The Chi" - nowego serialu Showtime

"The Chi" (Fot. Showtime)

0

Lubicie historie z życia wzięte, ale niekoniecznie z naszego własnego podwórka? W takim razie "The Chi", opowieść o życiu i dorastaniu w chicagowskim South Side, może być właśnie dla Was.

Twórczynią nowego serialu stacji Showtime jest Lena Waithe ("Master of None"), która oparła scenariusz na własnych doświadczeniach z młodości w Chciago. "The Chi" ma być realistycznym spojrzeniem na niecieszącą się dobrą sławą południową dzielnicę miasta, stawiającym na ludzkie historie kryjące się za sensacyjnymi nagłówkami.

Bohaterami będą dorastające w South Side dzieci, szukające miłości nastolatki i dorośli zmagający się z codziennymi problemami, a także panującą na ulicach korupcją i przemocą. "The Chi" ma jednak skupiać się nie tylko na ciemnej stronie miasta (które "szczyci się" jednym z najwyższych w Stanach wskaźnikiem przestępczości), ale prezentować jego bardziej pozytywne oblicze.

Takie, jak widać w zwiastunie, w którym ludzkie tragedie mieszają się z fragmentami pełnymi życia, energii i barwnych kolorów. Towarzyszymy tam gromadzie bohaterów, wśród których znajdują się dojrzewający Kevin (Alex Hibbert z "Moonlight"); beztroski nastolatek Emmett (Jacob Latimore, "Więzień labiryntu") czy szukająca drogi do szczęścia para - Brandon (Jason Mitchell, "Straight Outta Compton") i Jerrika (Tiffany Boone, "The Following"). Ponadto w obsadzie są Ntare Guma Mbaho Mwine ("Treme"), Yolonda Ross ("The Get Down"), Armando Riesco ("The Family"), Sonja Sohn ("The Wire"), Steven Williams ("Pozostawieni") i Jahking Guillory.

Producentami wykonawczymi "The Chi" są Common ("Hell on Wheels"), Elwood Reid ("The Bridge") i Rick Famuyiwa ("Dope"), a premierę zaplanowano na 7 stycznia. Poniżej pełny zwiastun i plakat.

The Chi