8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Transparent" (Fot. Amazon)

Carmen Ejogo w 3. sezonie "Detektywa". "Transparent" zastanawia się nad zabiciem serialowej Maury. Producentka "Mad Men" wspiera scenarzystkę, która oskarżyła Matthew Weinera. A oprócz tego "Easy", "Grace and Frankie" i nie tylko.

1. Carmen Ejogo w 3. sezonie "Detektywa". Carmen Ejogo ("Zero Hour") dostała jedną z głównych ról w 3. sezonie "Detektywa". Aktorka wcieli się w Amelię, nauczycielkę z Arkansas, która ma powiązania z dwójką dzieci, które znikły w latach 80. "Detektyw" opowie tym razem historię makabrycznego morderstwa, które miało miejsce w sercu Krainy Ozark, i tajemnicy pogłębiającej się na przestrzeni dekad oraz rozgrywającej się w trzech różnych okresach. Detektywa z Arkansas, który próbuje to wszystko rozgryźć, zagra Mahershala Ali.

2. "S.W.A.T." z zamówieniem na pełny sezon. Serial CBS dostał zamówienie na cały sezon, składający się z 20 odcinków. Zamówienie na trzy dodatkowe odcinki otrzymała komedia "9JKL".

3. "Transparent" zastanawia się nad zabiciem serialowej Maury. Po kolejnym oskarżeniu wobec Jeffreya Tambora twórczyni "Transparent", Jill Soloway, zaczęła zastanawiać się nad wypisaniem postaci Maury z serialu. Jedną z rozważanych opcji jest jej śmierć.

4. Dwóch Doktorów w sneak peeku z odcinka świątecznego. W "Doktorze Who" zbliża się pożegnanie z Dwunastym Doktorem. Ale w świątecznym odcinku, zatytułowanym "Twice Upon a Time", będzie więcej atrakcji, w tym także Pierwszy Doktor, którego zagra znany z "Gry o tron" David Bradley.

5. Koniec "Nashville" po 6 sezonach. Telewizja CMT ogłosiła, że 6. sezon "Nashville" będzie już finałowy.

6. Zwiastun 2. sezonu "Easy". Serial wraca 1 grudnia.

7. "Grace i Frankie" wracają w styczniu. 4. sezon komedii Netfliksa będzie mieć premierę 19 stycznia.

8. Producentka "Mad Men" nazywa Matthew Weinera "emocjonalnym terrorystą". Marti Noxon, producentka i scenarzystka "Mad Men", powiedziała, że wierzy Kater Gordon, która oskarżyła twórcę serialu o molestowanie. Noxon nie wiedziała, co się wtedy stało (Weiner miał powiedzieć Gordon, że powinna się przed nim rozebrać, bo dużo mu zawdzięcza), ale pamięta, jak roztrzęsiona była jej młodsza koleżanka. Wg Noxon Weiner ma trudną osobowość i jest "emocjonalnym terrorystą", który potrafi zrobić wiele, żeby dostać to, czego chce. Jej zdaniem nie jest ważne, czy żartował, czy naprawdę chciał, żeby scenarzystka rozebrała się przed nim - ważne, jak ona to odczuła.

Weiner teraz tworzy dla Amazona serial "The Romanoffs", a także napisał książkę "Heather, the Totality", która, jak donosi Deadline, nie radzi sobie najlepiej, odkąd pojawiło się oskarżenie. Kolejne spotkania autorskie są odwoływane, a na tych, które się odbywają, padają pytania o to, czy Gordon mówi prawdę. I na tym nie koniec, bo Weiner zaczął odwoływać także wywiady.

REKLAMA