Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

1 2 3 4 5 6 7 8

HIT TYGODNIA: "Peaky Blinders" zaczyna 4. sezon mocnym uderzeniem

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)


"Peaky Blinders" wykonało kolejny skok w czasie, totalnie rozbiło rodzinę Shelbych i zaraz potem dało im bardzo poważny powód, by znów się zjednoczyć. Porę też wybrano nieprzypadkowo, bo akcja 4. sezonu zaczyna się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a fabułę napędza świąteczna kartka, która przeraża do szpiku kości każdego, kto ją otrzymał. Tommy Shelby będzie musiał opuścić swoją wiejską samotnię, wyciągnąć przykurzony arsenał z szafy i raz jeszcze ruszyć do walki.

Trzeba przyznać, że przeciwnika chłopaki dostali naprawdę mocnego - przy włoskiej mafii Peaky Blinders to wciąż gangsterzy podwórkowi. A że na czele całej akcji stoi złowrogi i nachmurzony Adrien Brody, ten sezon zapowiada się naprawdę świetnie. Pierwsze strzały już padły, pierwsze ofiary już są, ale to zaledwie początek rozgrywki, która prawdopodobnie będzie bardziej brutalna niż cokolwiek, co widzieliśmy do tej pory w stylowym serialu BBC.

Ale unurzany we krwi i gotowy do wojny Tommy Shelby to tylko jedna z atrakcji, jakie przyniosła premiera 4. sezonu. "Peaky Blinders" równie dobrze sprawdza się wtedy, kiedy za wiele się nie dzieje i na pierwszy plan wychodzą skomplikowane sprawy rodzinne, tak jak to było przez większość tego odcinka. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA