7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Wataha" (Fot. HBO)

Oglądalność "Watahy" w HBO niższa niż w 2014 roku. Rozdano International Emmy Awards. Pojawił się pełny zwiastun crossovera superbohaterskich seriali CW. A oprócz tego "Chirurdzy" oraz seriale z Francji i Skandynawii.

1. Oglądalność "Watahy" w HBO niższa niż w 2014 roku. Premierowe odcinki 2. sezonu "Watahy" w HBO oglądało średnio 208 tys. osób - o 127 tys. mniej niż premiery odcinków 1. sezonu w 2014 roku. Tyle że to nie są pełne wyniki - tych na razie nie znamy, ale razem z powtórkami i HBO GO "Wataha" w tym roku mogła przebić 1. sezon. 1. odcinek 2. sezonu "Watahy" zgromadził łącznie 1,17 mln widzów, ale był odkodowany w telewizji (gdzie premierę widziało 386 tys. osób).

2. Rozdano International Emmy Awards. Wśród laureatów znaleźli się m.in. norweski "Układ" (najlepszy serial dramatyczny), brytyjski "Alan Partridge's Scissored Isle" (najlepszy serial komediowy), Kenneth Branagh (najlepszy aktor, "Wallander") i Anna Friel (najlepsza aktorka, "Marcella").

3. Pełny zwiastun crossovera superbohaterskich seriali CW. "Crisis on Earth X" rusza w przyszły poniedziałek.

4. Francuski serial "Black Spot" ("Zone Blanche") będzie na Amazonie. Francuski thriller, opowiadający o miasteczku w środku lasu, gdzie dzieją się tajemnicze rzeczy, pojawi się prawie na całym świecie w serwisie Amazon Prime Video.

5. Seth Meyers gospodarzem gali rozdania Złotych Globów. To jeszcze nie jest oficjalna wiadomość, ale The Hollywood Reporter pisze, że Seth Meyers, który na co dzień jest gospodarzem "The Late Night", ma poprowadzić najbliższą galę rozdania Złotych Globów.

6. Nowy sezon "Chirurgów" od jutra w telewizji FOX. Dwuodcinkowa premiera 14. sezonu "Chirurgów" już jutro - w środę, 22 listopada, o godz. 21:05.

7. Serial kryminalny "Rzeka" w Canal+ Seriale. Skandynawski serial "Rzeka" ("Elven") pojawi się 4 grudnia, o godz. 20:00, w Canal+ Seriale. Rzecz się dzieje w Norwegii, blisko granicy z Rosją. Mała dziewczynka znajduje w rzece ciało chłopca. Lokalny policjant Thomas Lønnhøiden (Espen Reboli Bjerke) rozpoczyna śledztwo, pomimo sprzeciwu przełożonych. I wtedy znika także dziewczynka.

REKLAMA