Matka, córka i coś niepokojącego. Zobaczcie plakat jednego z nowych odcinków "Black Mirror"

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

Nie ma jeszcze daty premiery 4. sezonu "Black Mirror", ale Charlie Brooker co jakiś czas pokazuje nam coś nowego na zachętę. Tym razem jest to plakat odcinka "ArkAngel" w reżyserii Jodie Foster.

Na Twitterze "Black Mirror" pojawił się plakat odcinka "ArkAngel" z 4. sezonu. Sam obrazek wygląda miło, wręcz idyllicznie, ale już w połączeniu tego widoku i hasła "Matka cię ochroni" (a także treści tweeta: "Klucz do dobrego macierzyństwa"), jest coś bardzo niepokojącego. Jak gdyby Charlie Brooker szykował wyjątkowo brutalny twist.

O odcinku "ArkAngel" wiemy, że napisał go Charlie Brooker, wyreżyserowała Jodie Foster, a w obsadzie znajdują się Rosemarie Dewitt ("Mad Men"), Brenna Harding ("Tu będzie mój dom") i Owen Teague ("Bloodline"). Producentka serialu, Annabel Jones, w rozmowie z "The Independent" powiedziała, że odcinek przypomina film indie osadzony w robotniczej Ameryce (choć zdjęcia powstawały w Kanadzie). Główną bohaterką jest matka, która ma małą córkę i staje przed pytaniem, jak zajmować się dzieckiem w świecie rządzonym przez nowe technologie.

W wywiadzie znajdziecie także opisy pozostałych odcinków 4. sezonu, sporządzone przez Annabel Jones, która jest w praktyce drugą połową duetu tworzącego "Black Mirror". Teaser nowych odcinków, a także ich tytuły i obsadę znajdziecie tutaj.

REKLAMA