Nasze podsumowanie tygodnia - raz jeszcze same hity!

"Godless" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7

Na Netfliksie w tym tygodniu wylądowały dwie znakomite nowości, "Godless" i "Ona się doigra", z kolei ShowMax przyniósł nam marvelowskie "Runaways" tuż po światowej premierze. Doceniamy także "Peaky Blinders" i nie tylko.

HIT TYGODNIA: "Peaky Blinders" i powrót do Small Heath w wielkim stylu

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)


Choć "Peaky Blinders" ma za sobą bardzo udane trzy sezony, widzowie wciąż świetnie pamiętają pierwszy, dziejący się w brudnym, mrocznym Small Heath - robotniczej dzielnicy Birmingham, którą serial przemienił w kolejny krąg piekła. Kiedy Tommy zamieszkał w pałacu na wsi, Ada z żony komunisty zamieniła się w damulkę, a ciotka Polly założyła szpilki z Paryża, łatwo było o tych korzeniach zapomnieć. Steven Knight jednak nie zapomniał.

I choć pomiędzy początkiem pierwszego i czwartego sezonu upłynęło w serialowym świecie ponad sześć lat, powrót do Small Heath doskonale przypomina, jak to było zakochać się w "Peaky Blinders" po raz pierwszy. Tommy Shelby już co prawda nie jeździ przez to piekło na koniu, ale cała reszta pozostała bez zmian. Tylko tutaj rodzina Shelbych może wygrać z włoską mafią - znają każdy kąt i każdy mieszkaniec jest ich potencjalnym żołnierzem.

Choć po wizycie, która właśnie przytrafiła się Tommy'emu, jednak trudno uwierzyć, że Shelby dadzą radę z tego wyjść cało (jeśli nie liczyć ofiar sprzed tygodnia). Próba sił połączona z rozmową o modzie wypadła póki co zwycięsko dla pana Changretty (Adrien Brody, genialny w scenie z Cillianem Murphym), który wydaje się przewyższać przeciwnika pod każdym względem. Ale to oczywiście zaledwie początek.

Bo przecież Shelby mają po swojej stronie nie tylko całą dzielnicę, ale także "pogan" i ich króla, Aberamę Golda (Aidan Gillen, czyli Littlefinger z "Gry o tron", którego rozpoznacie chyba tylko po głosie), gościa równie charyzmatycznego i tajemniczego co włoski mafiozo. Rozgrywkę na najwyższym szczeblu czas zacząć. Zapnijcie pasy i niech się dzieje wola nieba. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7