7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"American Gods" (Fot. Starz)

0

Bryan Fuller i Michael Green opuścili ekipę "American Gods". Maggie Grace w obsadzie "Fear the Walking Dead". "SMILF" z zamówieniem na 2. sezon. A oprócz tego "Elementary", "Ghosted", "Opowieść podręcznej" i nie tylko.

1. Bryan Fuller i Michael Green opuścili ekipę "American Gods". Showrunnerzy "American Gods", Bryan Fuller i Michael Green, odeszli z serialu. Według serwisu Variety panowie pokłócili się z telewizją Starz o budżet, który w tym momencie i tak już jest gigantyczny, bo w 2. sezonie wynosi prawie 10 mln dolarów na odcinek. Twórcy chcieli dostać jeszcze więcej. Nie wiadomo, kto ich zastąpi i jakie będą dalsze losy "American Gods".

2. "SMILF" z zamówieniem na 2. sezon. Telewizja Showtime zamówiła 2. sezon komedii "SMILF" od Frankie Shaw.

3. Maggie Grace dołącza do obsady "Fear the Walking Dead". Znana z "Lost" aktorka będzie w stałej obsadzie 4. sezonu "Fear the Walking Dead". Na razie nie podano szczegółów dotyczących jej postaci.

4. Więcej odcinków i nowy showrunner "Ghosted". Serial komediowy FOX-a dostał zamówienie na 6 dodatkowych odcinków, co oznacza, że 1. sezon będzie łącznie liczył 16 odcinków. Serial opuszcza showrunner Kevin Etten, którego zastąpi Paul Lieberstein ("The Office").

5. Więcej odcinków "Elementary" w 6. sezonie. Serial dostał zamówienie na 8 dodatkowych odcinków, co oznacza, że 6. sezon będzie liczył 21 odcinków. Wciąż jeszcze nie ma daty premiery.

6. Aaron Sorkin widzi Sterlinga K. Browna w reboocie "The West Wing". Nowa wersja "The West Wing"? Aaron Sorkin nie ma nic przeciwko. Co więcej, twórca powiedział, że ma konkretny pomysł: nowym prezydentem byłby Sterling K. Brown, który rozwiązywałby kryzysowe sytuacje, konsultując się z emerytowanym już prezydentem Bartlettem.

7. Sydney Sweeney w 2. sezonie "Opowieści podręcznej". Sydney Sweeney pojawi się gościnnie w roli 15-letniej Eden, reprezentującej nową falę osób, które naprawdę wierzą w Gilead.

 • michax

  Chyba żaden serial Fullera nie trwał dłużej niż 3 serie i podobno ma kręcić nową wersję Amazing Stories.

  AB to jeden z takich seriali, który oglądam nie dla głównego bohatera który mnie nudził, ale dla bogów. Dla mnie byłoby najlepiej jakby Shadow był postacią epizodyczną, historia cała była opowiadana z punktu widzenia nowych i starych bogów.

  Ja jestem ciekaw, chociaż średnio mi serial wszedł, jak to odbije się na roli Gillian Anderson czyli boga Media. Wiadomo że Fuller uwielbia Anderson (najlepiej to jakby wymyślił dla niej serial i obsadził ją w głównej roli) i rozbudował jej rolę w porównaniu z książką i zapowiadał że ma pomysły na kolejne wcielenia Medii i więcej Medii będzie w 2 sezonie. Ciekawe właśnie czy praca Anderson na planie AB była bardziej dla Fullera i ograniczą jej role teraz do minimum, czy jednak zostanie w serialu. No i można zastanawiać się czy nowy showrunner wywali do
  kosza scenariusze jakie Fuller i Green napisali, czy przerobią mocno ich pomysły. No i co ze stylem wizualnym, czy się zmieni, a może zostawią taki jaki był czyli fullerowy.

  Chociaż Fullera odejście nie musi oznaczać tego, że będzie źle co pokazuje przykład Star Treka nowego. Widziałem 3 odcinki i były dobre, a z tego co słyszałem wśród znajomych czym dalej to lepiej. Oczywiście fandom Star Treka narzeka, ale tak z fanami jest i to nieważne jakiej franczyzy, że zawsze znajdą powód do narzekania. Nieistotne czy jest dobrze, fandom zawsze na coś narzeka.

  • Jakub

   Nowy Star Trek jest świetny. Czasem warto zmienić coś w konwencji sprzed kilkudziesięciu lat :)

  • LuKe

   Dla mnie cali ci "Amerykańscy bogowie" to strasznie rozdmuchany serial. Nic tam mnie nie przekonało. Od aktorów, przez sieczkę wizualną, aż po arcynudną fabułę. Stopień idiotyczności tej historii nie znał dla mnie granic.

 • Hazel

  "Serial dostał zamówienie na 8 dodatkowych odcinków, co oznacza, że 6. sezon będzie liczył 21 odcinków." Yay!