18 serialowych premier, które zobaczymy w grudniu

"The Crown" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8

Na Netfliksie "Dark", "The Crown", "Telefonistki" i prawdopodobnie też "Black Mirror", na Amazonie "Jean-Claude Van Johnson", a w HBO "Templariusze". Takiego urodzaju w grudniu nie pamiętają najstarsi górale!

"Dark" - 1 grudnia na Netfliksie

Pierwszy niemiecki serial Netfliksa, który przed premierą porównywano, nie do końca słusznie, do "Stranger Things". Akcja dzieje się współcześnie w niewielkim niemieckim miasteczku. Zniknięcie dwójki chłopców wywołuje lawinę zdarzeń, które obnażą kłamstwa i zniszczone relacje pomiędzy członkami czterech różnych rodzin.

W serialu nie brakuje zwrotów akcji łączących obecne losy mieszkańców miasteczka z wydarzeniami z 1986 roku. "Dark" ma w sobie coś z historii rodzinnej, kryminału, thrillera i opowieści z elementami nadprzyrodzonymi, w której ważniejszym pytaniem od tego, kto porwał dzieci, okazuje się: "kiedy to się stało?".

Autorami "Dark" są Baran bo Odar i Jantje Friese, którzy wcześniej stworzyli film "Who am I. Możesz być kim chcesz". W serialu występują Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Maja Schöne, Sebastian Rudolph, Anatole Taubman, Mark Waschke, Karoline Eichhorn, Stephan Kampwirth, Anne Ratte-Polle, Andreas Pietschmann, Lisa Vicari, Angela Winkler i Michael Mendl. 1. sezon składa się z 10 odcinków, które już są dostępne na Netfliksie. Nasza recenzja tutaj. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA