6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Wikingowie" (Fot. History)

0

Rekordowa premiera 5. sezonu "Wikingów" w Polsce. HBO GO uwolnione w kolejnych krajach Europy Środkowej. Netflix zamawia młodzieżowy serial "Sex Education". A oprócz tego "35 dni", "The Alienist" i nie tylko.

1. Rekordowa premiera 5. sezonu "Wikingów" w Polsce. Telewizja History podała, że średnia oglądalność pierwszych dwóch odcinków 5. sezonu "Wikingów" wg Nielsen Audience Measurement wyniosła 118,7 tysięcy widzów. To najlepszy wynik w historii tego serialu w Polsce. A jeśli brać pod uwagę zasięg minutowy, oba odcinki dotarły do ponad 216 tysięcy Polaków.

2. HBO GO uwolnione w kolejnych krajach Europy Środkowej. HBO GO bez pośrednictwa operatora można już wykupić w Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Czarnogórze, Macedonii oraz Bośni i Hercegowinie. Na razie nie wiadomo, kiedy Polska dołączy do tej listy.

3. Brytyjski serial kryminalny "35 dni" dziś wieczorem w Ale kino+. Walijski serial "35 dni", opowiadający o zbrodni w małym miasteczku, startuje w Ale kino+ 3 grudnia o godz. 20:10. Więcej o tym tytule przeczytacie w naszej Serialowej alternatywie.

4. Kolejna zapowiedź "The Alienist". Mroczny serial kryminalny TNT zadebiutuje 22 stycznia.

5. Netflix zamawia młodzieżowy serial "Sex Education". "Sex Education" to komediodramat Laurie Nunn, opowiadający o życiu pewnego licealisty, który jest prawiczkiem i ma matkę terapeutkę, specjalizującą się w tematyce seksualnej. Wraz ze szkolną "złą dziewczynką" chłopak zakłada klinikę dla uczniów, która będzie im pomagać rozwiązywać ich dziwne, nietypowe problemy związane ze sferą seksualną. Serial stworzy Netflix wraz z brytyjskim Eleven Film, wspieranym przez Channel 4.

6. Josh Lucas z rolą w serialu "Yellowstone". Znany m.in. z serialowej "Firmy" aktor dostał rolę powracającą w "Yellowstone", produkcji Paramount Network. Lucas wcieli się w młodszą wersję postaci Kevina Costnera - właściciela ogromnego rancza.