Tak dziwnie jeszcze nie było w "Black Mirror". Zwiastun "Metalhead" - czarno-białego odcinka z 4. sezonu

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

"Znaleźliśmy psa w magazynie" - mówi bohaterka "Metalhead", czarno-białego odcinka "Black Mirror". O co chodzi w tej historii i czemu nawet jak na serial Charliego Brookera to wygląda dziwnie?

W ostatnich dniach mieliśmy prawdziwy wysyp materiałów promocyjnych "Black Mirror. Zwiastuny i plakaty dostały już cztery odcinki 4. sezonu (wszystkie znajdziecie tutaj), dziś pojawił się piąty, zdecydowanie najdziwniejszy i najbardziej tajemniczy z całości. O fabule odcinka "Metalhead" (w polskiej wersji "Twardogłowy") nie wiemy właściwie nic, poza tym że pewna blondynka i jej znajomi znajdą psa w magazynie, a potem najwyraźniej będą uciekać.

Producentka "Black Mirror", Annabel Jones, nie zdradziła wiele więcej w wywiadzie dla "The Independent", w którym opisała wszystkie nowe odcinki. Jedyne, co powiedziała, to że "Metalhead" będzie pierwszym czarno-białym odcinkiem "Black Mirror" i że jest to kreatywna decyzja, na którą przedstawiony tu świat sobie zasłużył.

Główną rolę w odcinku gra Maxine Peake ("Teoria wszystkiego"), obok niej występują Jake Davies ("Zaginiony") i Clint Dyer ("Hope Springs"). Scenariusz napisał Charlie Brooker, a reżyseruje David Slade ("Hannibal", "American Gods").

blackmirror-metalhead0456

REKLAMA