Nasze podsumowanie tygodnia - znów mamy same hity!

"Dark" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6

Grudzień to zwykle serialowe ostatki, ale niekoniecznie w tym roku. Na Netfliksie właśnie zadebiutował "Dark", na Amazonie "The Marvelous Mrs. Maisel", a do tego mieliśmy świetne odcinki "Mr. Robot", "This Is Us" i nie tylko.

HIT TYGODNIA: "This Is Us" i Sterling K. Brown Show

"This Is Us" (Fot. NBC)

"This Is Us" (Fot. NBC)

"This Is Us" kończy w tym roku swoją jesienną część sezonu trójką bardzo emocjonalnych odcinków, skupiających się na rodzeństwie Pearsonów - kolejno Numerze Jeden, Numerze Dwa i Numerze Trzy. Przy dramatach, jakie przeżywają Kevin i Kate, historia Randalla wydaje się nie aż tak mocna, ale to dobra wiadomość. Uderzenie w nieco subtelniejsze tony na koniec na pewno serialowi nie zaszkodziło, zwłaszcza że Sterling K. Brown dostał kilka porządnych okazji, żeby pokazać swoją najbardziej wrażliwą stronę.

Wątek z adopcją i Deją nie należał do moich ulubionych - wręcz wydawał mi się wpisany w serial trochę na siłę, żeby postać Randalla nie stanęła w miejscu - ale muszę przyznać, że zakończenie dostał świetne. Tak, przewidywalne i mało odkrywcze, a jednak idealnie łączące słodkość z goryczą i wyciskające parę łez. Na Randalla i Beth czeka już kolejny dzieciak, a jednocześnie znamienne jest to, że ich rodzina okazała się wcale nie tak idealna, jak mogłoby się wydawać. Co pokazała historia z Tess w aucie Kevina.

Poza tym warto docenić odcinek "Number Three" za to, że zgrabnie pouzupełniał pewne luki z przeszłości Randalla i pokazał nam, jak wyglądały jego poszukiwania własnej tożsamości dwadzieścia lat wcześniej. Wybór uniwersytetu zdefiniował to, kim Randall wtedy chciał być i kim ostatecznie został. A to tylko część prawdy o nim - postacie z "This Is Us" są bardziej złożone niż niejeden antybohater z kablówki. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6
REKLAMA