Czerwony Pokój, Leśnicy i David Lynch. Zajrzyjcie za kulisy "Twin Peaks" - wideo i zdjęcia

"Twin Peaks" (Fot. Showtime)

Powrót "Twin Peaks" po latach pozostaje dla nas tajemnicą nawet po obejrzeniu całego sezonu. Być może co nieco wyjaśnią materiały z planu, których fragmenty pojawiły się w sieci.

Choć nie mamy raczej na to wielkich nadziei, bo kiedy patrzymy na materiały zza kulis, rzuca się w oczy, że ekipa i aktorzy bywają na nich równie skonfundowani jak widzowie, oglądający potem efekt ich pracy na ekranie. Jedyną osobą, która doskonale wie, co robi i co chce osiągnąć, jest oczywiście David Lynch. Nieistotne, czy akurat pokazuje, jak Dale Cooper leci przez pustkę, po czym przez tubę wraca do rzeczywistości; czy instruuje Leśników, jak ubabrać Złego Coopera jego własną krwią; czy wreszcie udziela wskazówek niejakiej Señoricie Dido.

Kto wie, czy to nie jedyny przypadek w historii, gdy materiały wideo zza kulis okażą się jeszcze bardziej surrealistyczne, niż zanurzony po szyję w niezwykłym klimacie serial. Spójrzcie tylko na zdjęcia, na których m.in. David Lynch poprawia charakteryzację Robertowi Broskiemu (czyli Leśnikowi wyglądającemu jak umorusany węglem Abraham Lincoln). Ot, zwykły dzień na planie "Twin Peaks".

Wszystkie materiały dodatkowe (ponad 6 godzin) zostaną umieszczone na wydaniach Blu-ray i DVD z serialem, a poniżej znajdziecie jeszcze fragmenty z kręcenia scen z Cooperem i Laurą Palmer w Czerwonym Pokoju oraz spotkania naszego Agenta z Diane.

twin-peaks-dvd-1

twin-peaks-dvd-2

twin-peaks-dvd-3

twin-peaks-dvd-4

twin-peaks-dvd-5

twin-peaks-dvd-6

REKLAMA