Space opera w stylu retro. Zobaczcie zwiastun odcinka "U.S.S. Callister" z 4. sezonu "Black Mirror"

"Black Mirror: USS Callister" (Fot. Netflix)

0

Podróż kosmiczna z Charliem Brookerem? W dodatku wyglądająca jak zaginiony odcinek oryginalnej serii "Star Treka"? My już nie możemy się doczekać. Oto ostatni zwiastun z 4. sezonu "Black Mirror".

"USS Callister" od początku nie przypominał żadnego z wcześniejszych odcinków "Black Mirror". Bo choć serial Charliego Brookera to cała masa dziwności, do tej pory trzymał się jednak Ziemi. Tym razem odlecimy w przestrzeń kosmiczną i zrobimy to w niesamowitym stylu, który do złudzenia przypomina "Star Treka" - tego sprzed 50 lat z Williamem Shatnerem i Leonardem Nimoyem w rolach głównych.

Tutaj dowódcą tytułowego statku jest niejaki kapitan Daly (Jesse Plemons z "Fargo"), a w skład jego załogi wchodzi m.in. nowa na pokładzie porucznik Cole (Cristin Milioti z "How I Met Your Mother"). Poza nimi w obsadzie są również Jimmi Simpson ("Westworld") oraz Michaela Coel ("Chewing Gum"). Fabuła jest oczywiście owiana tajemnicą, ale współproducentka serialu, Annabel Jones opisywała ten odcinek jako epicką ucztę wizualną, w której nie zabraknie jednak również niepokojących, cierpkich i nieco bardziej melancholijnych momentów.

Z pewnością będzie też w tym jakiegoś rodzaju twist, bo zwiastun zdecydowanie nie zapowiada w stu procentach poważnej historii. Scenariusz odcinka do spółki z Charliem Brookerem napisał William Bridges, a reżyseruje Toby Haynes ("Doktor Who", "Sherlock"). To już ostatni zwiastun z 4. sezonu "Black Mirror" - wszystkie znajdziecie tutaj.

usscallister-plakat