8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"McMafia" (Fot. BBC)

"McMafia" wkrótce startuje w BBC. "Berlin Station" z zamówieniem na 3. sezon. W Polsce pojawi się kanał Epic Drama. CBS All Access zamawia nową "Strefę mroku". A oprócz tego "New Girl", "Transparent" i nie tylko.

1. "McMafia" wkrótce startuje w BBC. Serial BBC o rosyjskiej rodzinie, która mieszka w Londynie i ma powiązania ze światem przestępczym, zadebiutuje 1 stycznia. Główną rolę gra James Norton.

2. "Berlin Station" z zamówieniem na 3. sezon. Telewizja Epix zamówiła 3. sezon serialu szpiegowskiego "Berlin Station".

3. Jeffrey Tambor mówi, że nie planuje opuszczać "Transparent". Po oskarżeniach o molestowanie seksualne Jeffrey Tambor w listopadzie oznajmił, że nie widzi możliwości, by wrócić do "Transparent". Z kolei scenarzyści zaczęli myśleć, jak go wypisać z serialu. Teraz sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Podczas gdy Amazon bada sprawę, przedstawiciel Tambora oznajmił, że aktor nie planuje odchodzić z serialu i że żadna ze stron nie podjęła jeszcze decyzji.

4. W Polsce pojawi się kanał Epic Drama. 14 grudnia w Cyfrowym Polsacie, a 1 stycznia także na platformie nc+ zadebiutuje Epic Drama - nowy kanał od Viasat World. Kanał jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na seriale kostiumowe, które publika chętnie oglądała na kanale Viasat History. Viasat World zakupił prawa do emisji szwedzkiego serialu "The Restaurant" ("Vår tid är nu"), wyprodukowanego przez francuski Canal+ serialu "Wersal. Prawo krwi", a także do "The Village", "Close to the Enemy", "The Miniaturist" i "Zagadek kryminalnych panny Fisher". Polska jest jednym z 11 krajów, gdzie Epic Drama będzie dostępny - kanał pojawi się także w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Grecji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji oraz na Ukrainie i Węgrzech.

5. CBS All Access zamawia nową "Strefę mroku". Kolejny kultowy serial powraca w nowej odsłonie. Platforma CBS All Access zamówiła współczesną wersję "Strefy mroku", której producentami są Jordan Peele ("Get Out"), Simon Kinberg ("Legion") i Marco Ramirez ("The Defenders"). Podobnie jak oryginał, nowy serial będzie łączył w sobie science fiction, horror i fantasy, badając przy tym ludzką naturę i dostarczając komentarza społecznego.

6. Amber Skye Noyes w 3. sezonie "Quantico". Aktorka znana m.in. z "The Deuce" pojawi się w "Quantico". Zobaczymy ją w powracającej roli żołnierki, która dołączy do elitarnego oddziału komandosów.

7. Matt Smith mówi, że nie zazdrości Meghan Markle. Aktorka ze "Suits" wychodzi za księcia Harry'ego, a Matt Smith - odtwórca roli księcia Filipa, męża Elżbiety II, w "The Crown" - powiedział, że zdecydowanie jej nie zazdrości. "Współczuję jej. To duża zmiana w jej życiu i ogromna rzecz, którą ona bierze na siebie. Życie, jakie zna, jest skończone. Ale hej, ona wychodzi za brytyjskiego księcia - jakie to dla niej ekscytujące" - ironizował aktor w rozmowie z "Vanity Fair".

8. Pierwsze zdjęcie z 7. sezonu "New Girl". TVLine wypuściło pierwsze zdjęcie z finałowego sezonu "New Girl", z Cece, Schmidtem i ich córką Ruth. W serialu będzie 4-letni przeskok czasowy.

new-girl0456

REKLAMA