Które seriale warto oglądać? Oceniamy listopadowe nowości

"Godless" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

14 premier, w tym kilka naprawdę świetnych. W ramach podsumowania listopada oceniamy takie tytuły, jak "Alias Grace", "The Punisher", "Godless", "Howards End" czy "The Marvelous Mrs. Maisel".

"S.W.A.T."

"S.W.A.T." (Fot. CBS)

"S.W.A.T." (Fot. CBS)


Po kilku odsłonach przygód dzielnych chłopaków (i dziewczyn) z wojska, przyszła pora, by oddać honory ich odpowiednikom strzegącym porządku na amerykańskich ulicach. Konkretnie w Los Angeles, gdzie toczy się akcja "S.W.A.T.", remake'u filmu z 2003 roku oraz serialu z lat 70. Już samo to brzmi wtórnie, a wygląda to wszystko jeszcze gorzej.

Serial CBS to wypełniony bezmyślną akcją procedural, który nie jest wart ani chwili poświęconego mu czasu. Koncentruje się na tytułowej jednostce do zadań specjalnych pod przywództwem Daniela 'Hondo' Harrelsona (Shemar Moore), która wkracza do akcji, gdy robi się naprawdę niebezpiecznie. Od czasu do czasu sygnalizuje się tu jakieś problemy w stylu nieufności podwładnych do nowego szefa czy kwestii policyjnej brutalności, ale wszystkie są rozwiązywane niemal momentalnie.

Bo wiadomo, że ważniejsza od nich są pościgi, bijatyki i strzelanie. Dużo strzelania ze wszystkiego, czym tylko się da (była nawet wyrzutnia rakiet w centrum Los Angeles, bo czemu nie?). No i oczywiście obowiązkowe slogany, klisze i banały, którymi wypełniono cały scenariusz. Do kompletu trzeba jeszcze tylko przystojnego głównego bohatera, a że Shemar Moore ma wszystko na swoim miejscu, to mamy gotowy serial. Trzymajcie się z dala. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14