Które seriale pochłaniamy całe naraz, a które oglądamy po odcinku? Netflix zbadał zwyczaje Polaków

"Trzynaście powodów" (Fot. Netflix)

0

Netflix sporządził podsumowanie serialowego roku w Polsce. To nie są twarde dane, bo nie ma tu żadnych liczb, ale dowiedzieliśmy się trochę na temat netfliksowych zwyczajów Polaków.

Własne podsumowania roku robią Google czy Facebook, zrobił je i Netflix. Na konferencji prasowej w Warszawie przedstawione zostały serialowe zwyczaje Polaków. Bez liczb, więc w żadnym razie nie wyciągajcie z tego wniosków w stylu: "Greenleaf" jest w Polsce popularniejszy od "Trzynastu powodów", bo tak nie jest (co najwyżej jest serialem bardziej wciągającym dla dużej grupy Polaków - albo takim, którego nie szkoda obejrzeć całego naraz). To tylko badanie, którego celem jest pokazanie pewnych zachowań. Dokładnej metodologii Netflix nie ujawnił, ale nie mamy wątpliwości, że jest to serwis, który wie o nas bardzo dużo (np. ile godzin dziennie poświęcamy na jaki serial).

Wyróżniono cztery grupy seriali: te, które oglądamy najchętniej maratonami (więcej niż dwie godziny dziennie); te, które oglądamy najwyżej przez dwie godziny dziennie (a najczęściej po prostu po odcinku); te, z którymi "zdradzamy" naszego partnera i te, które najchętniej oglądamy z rodziną. Lepiej nie pytajcie, skąd Netflix zna sytuację uczuciowo-rodzinną swoich klientów, i pamiętajcie, że to nie są twarde dane. Badanie obejmuje okres od 1 listopada 2016 do 1 listopada 2017 roku.

Seriale, które najchętniej oglądaliśmy maratonami:

1. "Riverdale"
2. "Shooter"
3. "Greenleaf"
4. "American Vandal"
5. "The Defenders"
6. "Gilmore Girls: A Year in the Life"
7. "3%"
8. "Trzynaście powodów"
9. "Iron Fist"
10. "Ingobernable"

Seriale, które oglądaliśmy najwyżej przez dwie godziny dziennie:

1. "Seria niefortunnych zdarzeń"
2. "Neo Yokio"
3. "The Crown"
4. "GLOW"
5. "Przyjaciele z uniwerku"
6. "Ozark"
7. "Atypowy"
8. "Big Mouth"
9. "Ultimate Beastmaster"
10. "White Gold"

Seriale, które oglądaliśmy za plecami partnera:

1. "Sense8"
2. "Black Mirror"
3. "Stranger Things"
4. "Trzynaście powodów"
5. "One Day at a Time"
6. "Iron Fist"
7. "The Defenders"
8. "Better Call Saul"
9. "Santa Clarita Diet"
10. "Star Trek: Discovery"

Seriale, które oglądaliśmy w gronie rodzinnym:

1. "Trzynaście powodów"
2. "Seria niefortunnych zdarzeń"
3. "One Day at a Time"
4. "Stranger Things"
5. "Ania, nie Anna"
6. "Atypowy"
7. "Chef’s Table"
8. "The Worst Witch"
9. "The Good Place"
10. "Star Trek: Discovery"

I to wciąż nie jest cała wiedza Netfliksa na nasza temat - raczej malutki jej ułamek. Podczas konferencji ujawniona została także bardzo ważna data: niedziela, 29 października 2017. To właśnie tego dnia Polacy poświęcili najwięcej czasu na oglądanie seriali i filmów na Netfliksie. Zapewne nieprzypadkowo, bo nie dość że dwa dni premierę miał 2. sezon "Stranger Things", to jeszcze wiele osób zrobiło sobie długi weekend w związku ze zbliżającym się 1 listopada.

REKLAMA