"Seria niefortunnych zdarzeń" powraca. Pierwsze zdjęcia i informacje o 2. sezonie serialu Netfliksa

"Seria niefortunnych zdarzeń" (Fot. Netflix)

Stęskniliście się za pechowymi dzieciakami, przebierankami Neila Patricka Harrisa i bardzo poważnym narratorem? Mamy foty i spoilery z 2. sezonu "Serii niefortunnych zdarzeń". Wiemy też, kiedy premiera!

Na wypadek gdybyście zastanawiali się, co z 2. sezonem "Serii niefortunnych zdarzeń, Netflix wypuścił już pierwsze informacje i zdjęcia. W nowym sezonie zobaczymy historie z książek Lemony'ego Snicketa od tej o numerze 5 (czyli "Akademii antypatii") aż do dziewiątej ("Krwiożerczego karnawału"). Zdjęcia udostępnione przez Netfliksa pochodzą z trzech różnych historii.

W rozmowie z "Entertainment Weekly" producent wykonawczy Barry Sonnenfeld zapowiada, że będzie więcej akcji, a poza tym zmieni się nieco ton - na jeszcze mroczniejszy i smutniejszy. Z kolei wcielający się w Hrabiego Olafa Neil Patrick Harris mówi, że rodzeństwo Baudelaire'ów zacznie przejmować kontrolę i brać sprawy w swoje ręce. W efekcie ten sezon będzie z jednej strony większy i zrobiony z rozmachem, a a z drugiej, nie zapomni też o zagłębieniu się w małych bohaterów.

"Akademia antypatii" ("The Austere Academy")

Akcja 2. sezonu rozpocznie się dokładnie tam, gdzie ostatnio widzieliśmy dzieciaki. Wioletka (Malina Weissman), Klaus (Louis Hynes), i Słoneczko (Presley Smith) dalej będą w szkole z internatem, gdzie zostawił ich Pan Poe. Tam spotkają trudną do zniesienia koleżankę Carmelitę Spats (Kitana Turnbull), którą możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

serianiefortunnych01

"Winda widmo" ("The Ersatz Elevator")

Po koszmarnej szkole przyjdzie czas na penthouse w stylu art deco. Dzieciaki będą pomieszkiwać u niejakiej Esmé Squalor (Lucy Punch), szóstej najważniejszej doradczyni finansowej w mieście. A na ich spadek jak zwykle czaić się będzie Hrabia Olaf, tym razem w przebraniu licytatora z Europy o imieniu Günther, który trochę przypomina Karla Lagerfelda. Ale tylko trochę, bo sprawa pochodzenia Günthera nie jest jasna. "To było szaleństwo. On ma wschodnioeuropejski akcent, który celowo zmienia się z głównie niemieckiego na czasem francuski, z nutką brytyjskiego i odrobiną irlandzkiego" - wyjaśnia Neil Patrick Harris.

Na zdjęciach widzicie Günthera i Esmé najpierw na aukcji w Veblen Hall, a następnie w Café Salmonella. Harris mówi, że grana przez Lucy Punch bohaterka będzie mieć osobowość równie przytłaczającą co Olaf i że to genialny występ, na który warto czekać.

serianiefortunnych04

serianiefortunnych02

serianiefortunnych03

"Szkodliwy szpital" ("The Hostile Hospital")

"Szkodliwy szpital" to już odcinki 7 i 8. Dzieciaki znajdą się w nich w szpitalu, który także okaże się niebezpiecznym miejscem. "Zaglądamy do bardzo mrocznego szpitala, gdzie wszystkie korytarze wyglądają tak samo, a Baudelaire'owie usiłują uniknąć poćwiartowania. To prawie jak 'Lśnienie' - takie pokręcone szpitalne koszmary" - mówi Harris. Jak widzicie na zdjęciu, Olaf nie będzie sam - towarzyszyć mu będzie Esmé, a także jego trupa, wszyscy w szpitalnych kitlach (powiedzmy).

Dokładnej daty premiery 2. sezonu "Serii niefortunnych zdarzeń" jeszcze nie znamy, ale Netflix podał przybliżoną: serial wróci wiosną 2018 roku.

serianiefortunnych00

REKLAMA