6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Jessica Jones" (Fot. Netflix)

0

"GLOW" i "Opowieść podręcznej" rządzą w nominacjach do nagród WGA. Data premiery i zapowiedź 2. sezonu "One Day at a Time". Pierwsze zdjęcie z 2. sezonu "Jessiki Jones". A oprócz tego "Dear White People" i nie tylko.

1. "GLOW" i "Opowieść podręcznej" mają najwięcej nominacji do nagród scenarzystów. Writers Guild of America podała nominacje do swoich nagród. "GLOW" i "Opowieść podręcznej" otrzymały po dwie nominacji - dla najlepszego serialu komediowego/dramatycznego i najlepszego nowego serialu. Wśród wyróżnionych seriali znajdują się także "The Americans", "Gra o tron", "Master of None", "The Deuce", "Wielkie kłamstewka" i "Fargo".

2. Lena Waithe pojawi się w "Dear White People". Lena Waithe zagra w 2. sezonie "Dear White People" niejaką P Ninny, raperkę z fałszywego reality show "Trap House Tricks", zainspirowanego programem "Love & Hip Hop".

3. Jessica Jones na pierwszym zdjęciu z 2. sezonu. W "Entertainment Weekly" pojawiło się pierwsze zdjęcie z 2. sezonu "Jessiki Jones", na którym oprócz głównej bohaterki mamy także Kilgrave'a. Serial wróci w 2018 roku.

jessica-jones-season-2-1064276

4. Mya Taylor i Mark Tallman dołączają do obsady "Dietland". Mya Taylor pojawi się w nowym serialu AMC w roli członkini społeczności transgenderowej i zarazem feministycznego kolektywu, założonego przez Verenę Baptist. Mark Tallman zagra męża Vereny.

5. Justin Baldoni opowiada o swoich doświadczeniach z molestowaniem seksualnym w show biznesie. Aktor znany z roli Rafaela w "Jane the Virgin" powiedział, że kiedy miał 20, 21 lat, pewien producent próbował dobrać się do niego w jacuzzi, opowiadając mu przy tym o swoich znajomościach ze sławnymi ludźmi. Zdaniem Baldoniego problem dotyczy nie tylko facetów - zajmujące wysokie stanowiska kobiety też parę razy próbowały go złapać za tyłek.

6. Data premiery i zapowiedź 2. sezonu "One Day at a Time". Sitcom Netfliksa wraca 26 stycznia, a w zapowiedzi 2. sezonu odtworzona została czołówka oryginału, który był emitowany w latach 1975-1984. Oryginalną czołówkę obejrzycie tutaj.