Nowe sezony "Z Archiwum X" i "American Crime Story" w Polsce zaraz po USA. Mamy nowe zdjęcia z obu seriali

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

Dobra wiadomość od FOX-a: 11. sezon "Z Archiwum X" i 2. sezon "American Crime Story" pojawią się w Polsce w styczniu, tuż po amerykańskiej premierze. Zobaczcie nowe foty i trailery.

Jako pierwsze ruszy nowe "Z Archiwum X", a na dzień dobry zobaczymy, co wydarzyło się po cliffhangerze z finału 10. sezonu. "Nowy sezon zacznie się w momencie, w którym skończył się poprzedni. To będzie coś wielkiego. Jeżeli pamiętacie finał, to wystartujemy dokładnie z tego samego miejsca" - obiecuje David Madden, prezes FOX Entertainment.

A co czeka dalej serialowych bohaterów? Jak mówi Palacz w zwiastunie, "cywilizacja chyli się ku upadkowi", co oznacza, że agenci Mulder i Scully muszą działać i to szybko, nawet jeśli wokół siebie mają coraz mniej przychylnych osób. Powróci wątek Williama, syna duetu agentów, który obdarzony jest zdolnościami nadprzyrodzonymi. Kiedyś Scully oddała go, obawiając się, że nie będzie w stanie zapewnić mu bezpieczeństwa. Teraz będzie chciała go odnaleźć po latach.

Oprócz Davida Duchovny'ego i Gillian Anderson w roli agentów FBI Foxa Muldera i Dany Scully, w 11. sezonie "Z Archiwum X" pojawią się również Mitch Pileggi jako Walter Skinner, William B. Davis jako Palacz, a także Karin Konoval, Barbara Hershey, Haley Joel Osment czy Lauren Ambrose. Premiera w czwartek 4 stycznia o godz. 21:05 na kanale FOX.

xfiles02

xfiles03

xfiles04

xfiles06

xfiles07

xfiles08

xfiles09

xfiles10

Dwa tygodnie później do "Z Archiwum X" dołączy "Zabójstwo Versace: American Crime Story", czyli 2. sezon antologii Ryana Murphy'ego, skupiający się na historii zabójstwa słynnego projektanta mody. Gianni Versace został zastrzelony przez seryjnego mordercę Andrew Cunanana przed bramą swojej posiadłości w Miami Beach w lipcu 1997 roku. Scenariusz powstał na podstawie książki "Vulgar Favors: Andrew Cunanan, Gianni Versace, and the Largest Failed Manhunt in U.S. History" Maureen Orth.

Jak przypomina FOX, w dniu zabójstwa, 15 lipca 1997 roku, chwilę po godz. 8:00 rano, największe stacje informacyjne przerwały ramówki, aby nadawać relację na żywo. Niektóre z nich trwały nawet 24 godziny. Podobnie jak w czasie procesu O.J.-a Simpsona z 1. sezonu "American Crime Story", świat zamarł przed telewizorami. Jak się później okazało, Versace był ostatnią, piątą ofiarą Cunanana - mordercy, który kilka dni później popełnił samobójstwo. Do tej pory nie znamy jego motywów, wiadomo tylko, że miał obsesję na punkcie bogactwa i celebrytów i bardzo chciał sam należeć do tego grona.

Edgar Ramirez ("Wróg numer jeden", "Dziewczyna z pociągu") wciela się w Gianniego Versacego, a poza tym na ekranie zobaczymy Penelope Cruz jako Donatellę Versace, piosenkarza Ricky’ego Martina w roli Antonio D’Amico, partnera projektanta, a także Darrena Crissa ("Glee") jako Andrew Cunanana. Premiera serialu "Zabójstwo Versace: American Crime Story" odbędzie się w czwartek 18 stycznia o godz. 22:00 na kanale FOX

acs01

acs02

acs03

acs04

acs05

REKLAMA