HBO zamówiło 2. sezon "Wielkich kłamstewek". Wiemy, kto z obsady powróci i ile będzie odcinków

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

0

"Wielkie kłamstewka" miały być miniserialem, ale tak się spodobały publiczności, że nie dało się ich nie kontynuować. Właśnie poznaliśmy szczegóły tej kontynuacji - już oficjalnie!

Po długich miesiącach wodzenia nas za nos HBO dało zielone światło 2. sezonowi "Wielkich kłamstewek". Podobnie jak pierwszy, będzie on liczyć siedem odcinków. Na pewno powrócą w nim Nicole Kidman i Reese Witherspoon, zarówno jako producentki, jak i aktorki. W tym momencie nie wiadomo, co z Shailene Woodley i resztą ekipy, ale HBO spodziewa się, że większość z nich dalej będzie grać w serialu, po prostu na razie jeszcze nie podpisano kontraktów.

Powróci także scenarzysta David E. Kelley, który znów będzie autorem scenariuszy do wszystkich siedmiu odcinków. Zmieni się reżyser - Jeana-Marca Vallée zastąpi Andrea Arnold ("Transparent", "I Love Dick"). Z oświadczenia HBO wynika, że scenariusze już są i ekipa wkrótce będzie gotowa do pracy.

- Mam przyjemność ogłosić powrót "Wielkich kłamstewek". David Kelley napisał piękne scenariusze, a Reese i Nicole były, raz jeszcze, siłą, z którą trzeba się liczyć. To one ponownie zebrały obsadę i zwerbowały utalentowaną Andreę Arnold do reżyserowania - powiedział Casey Bloys, dyrektor programowy HBO.

Szczegółów scenariusza 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" jeszcze nie znamy, ale wiadomo, że Kelley go pisał w oparciu o pomysł podrzucony przez Liane Moriarty, autorkę książki, na podstawie której powstał serial.