Nasz top 10: Najlepsze seriale listopada 2017

"Alias Grace" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. "Star Trek: Discovery" (utrzymana pozycja)


"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS)

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS)


Tylko dwa listopadowe odcinki wystarczyły "Discovery", by uplasować się w czołówce naszej listy, ale nikogo nie powinno to dziwić, bo obydwa były widowiskami bardzo wysokiej klasy. Zarówno pierwszy, w którym zadano charakterystyczne dla "Star Treka" pytanie o to, co można poświęcić, gdy gra idzie o najwyższą stawkę, jak i drugi – efektowny pod każdym względem jesienny finał serialu.

W tym zafundowano nam istny rollercoaster wydarzeń, w którym z względnie prostej fabuły udało się wycisnąć maksimum emocji. Dramatyczne wątki mnożyły się tam w niesamowitym tempie, a kulminacji, w której życie naszych bohaterów zawisło na włosku, nie dało się oglądać ze spokojem. Pierwszorzędne wykonanie.

Ale przecież nie o samą akcję, choćby nawet tak doskonałą, w "Discovery" chodzi. Czym wszak byłby "Star Trek" bez mnóstwa wątpliwości i dręczących pytań? Tych dostarczał nam Ash, którego klingońska tajemnica nadal pozostaje niewyjaśniona, ale przede wszystkim kapitan Lorca. Bohater grany przez Jasona Isaacsa to zdecydowanie najbardziej niejednoznaczna postać w serialu, a jego ostatnie działania tylko spotęgowały nasze podejrzenia. Tajemnice, akcja, emocje, niegłupi scenariusz – wszystko na swoim miejscu. Czego więcej wymagać? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10