J.K. Simmons kontra J.K. Simmons. Zwiastun "Counterpart" - szpiegowskiego serialu sci-fi od Starz

"Counterpart" (Fot. Starz)

0

Dwóch różnych ludzi, dwie drogi życiowe i tylko jeden J.K. Simmons. Telewizja Starz przedstawia nowy serial szpiegowski "Counterpart", w którym science fiction spotyka estetykę filmu noir.

Zdobywca Oscara J.K. Simmons ("Whiplash") gra główną rolę w nowym, 10-odcinkowym serialu stacji Starz, który będzie mieszanką science fiction z kinem szpiegowskim. Wcieli się w Howarda Silka, przeciętnego pracownika biurowego w berlińskim oddziale ONZ, który nie ma pojęcia, czym właściwie zajmują się jego pracodawcy. To się jednak zmienia w momencie, gdy odkrywa on, że siedziba agencji skrywa przejście do innego wymiaru, który tylko z wyglądu przypomina ten nasz.

Dokładnie to samo można powiedzieć o drugim Howardzie (w tej roli również Simmons), sobowtórze naszego bohatera z innego wymiaru, który przybył, by ostrzec go przed grożącym mu i jego światu niebezpieczeństwem. Twórcy zapowiadają, że serial będzie poruszał kwestie tożsamości, przeznaczenia i utraconej miłości, stawiając pytanie, co by było, gdyby nasze życie mogło wyglądać inaczej.

W obsadzie oprócz Simmonsa znajdują się Olivia Williams ("Manhattan"), Harry Lloyd ("Marcella"), Nicholas Pinnock ("Fortitude"), Nazanin Boniadi ("Homeland"), Ulrich Thomsen ("The Blacklist"), Kenneth Choi ("American Crime Story"), Stephen Rea ("The Honourable Woman "), Sarah Bolger ("Into the Badlands") i Sara Serraiocco. Twórcą serialu jest Justin Marks, dwa pierwsze odcinki wyreżyserował Morten Tyldum ("Gra tajemnic). Premiera 21 stycznia 2018 roku.