Czy to będzie następny serialowy hit Canal+? Zapowiedź thrillera "Kruk. Szepty słychać po zmroku"

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" (Fot. Canal+)

0

Ledwo co skończył się 2. sezon "Belfra", a Canal+ już szykuje kolejne seriale. Jednym z nich jest "Kruk. Szepty słychać po zmroku", którego bardzo klimatyczna zapowiedź trafiła właśnie do sieci.

Akcja serialu będzie się rozgrywać na Podlasiu, gdzie porwany zostaje nastoletni chłopiec. Sprawą zajmie się Adam Kruk, inspektor wydziału kryminalnego łódzkiej policji, który właśnie został oddelegowany do Białegostoku. Wracając po latach w rodzinne strony, będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwania, ale także mroczną stroną swojej przeszłości.

Pierwszy teaser nie ujawnia żadnych fabularnych szczegółów, ale nieźle wprowadza w klimat historii. Mroczna piwnica, tajemnicza postać, której oddech słyszymy, przemierzając kolejne pomieszczenia, a wreszcie zamknięty w pustym pokoju chłopak to dość, by wywołać gęsią skórkę. Prawdziwy dreszcz wywołuje jednak towarzysząca wszystkiemu dziecięca rymowanka, która w tych okolicznościach brzmi bardzo złowrogo.

Zapowiada się więc kolejna ponura serialowa historia z atmosferą tak gęstą, że można ją kroić nożem. W głównej roli zobaczymy Michała Żurawskiego ("Jestem mordercą"), któremu towarzyszyć będą Cezary Łukaszewicz ("Belfer"), Katarzyna Wajda ("Jesteś bogiem"), Andrzej Zaborski ("Róża"), Anna Nehrebecka ("Chce się żyć"), Marcin Bosak ("W ciemności") oraz Jerzy Schejbal ("Yuma").

Pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest Jakub Korolczuk ("Życie po życiu"), który zapowiedział, że postawi nie na szybką akcję, ale przede wszystkim na silne postaci, których emocje mamy przeżywać razem z nimi. Wszystkie odcinki wyreżyseruje Maciej Pieprzyca ("Jestem mordercą", "Chce się żyć"), za muzykę odpowiada natomiast Bartosz Chajdecki ("Bogowie"). Premierę zapowiedziano na wiosnę 2018 roku.