"Ucho Prezesa", "Riverdale" i tureckie telenowele. 10 seriali, których Polacy szukali w tym roku w Google

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Żadna lista najpopularniejszych seriali nie zdziwiła nas tak jak ta. Google podało 10 tytułów, które zyskały na popularności w Polsce w tym roku - o połowie z nich redakcja Serialowej nigdy nie słyszała!

Google Trends to tematy najbardziej zyskujące na popularności w danym okresie czasu. Co roku Google wypuszcza listy, tworzone w oparciu o wyszukiwane hasła, które w danym roku zanotowały największy wzrost popularności w porównaniu do roku poprzedniego. Zerknęliśmy do tegorocznego podsumowania pod hasło "seriale" i trochę się zdziwiliśmy, zapoznawszy się z listą tytułów, które najwyraźniej rządziły w tym roku wyobraźnią naszych rodaków. Możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że o połowie z nikt żaden z naszych redaktorów nigdy nie słyszał.

I nic dziwnego, bo to nie są seriale z naszej bajki, tylko tureckie telenowele emitowane przez Telewizję Polską. "Sekrety ojca", "Cena miłości", "Grzech Fatmagul", "Elif" i "Tylko z tobą" to pięć mocnych dowodów na to, że gdzieś tam istnieje jakaś druga Polska - ta, w której nawet Hanna z "Trzynastu powodów" i piękna ekipa "Riverdale" muszą ustąpić miejsca kochankom sułtana.

Oprócz pięciu tureckich seriali i młodzieżowego duetu w top 10 serialowych tytułów, które najbardziej zyskały w tym roku na popularności w kraju nad Wisłą, znalazły się także trzy rodzime produkcje: "Belle Epoque", "Diagnoza" oraz "Ucho Prezesa", które zestawienie wygrało. Amerykańskich nowości dla dorosłych widzów, jak "Wielkie kłamstewka", "Opowieść podręcznej", "Legion" czy "Mindhunter", w ogóle w tym zestawieniu nie ma.

10. "Sekrety ojca"
9. "Cena miłości"
8. "Belle Epoque"
7. "Trzynaście powodów"
6. "Riverdale"
5. "Grzech Fatmagul"
4. "Elif"
3. "Diagnoza"
2. "Tylko z tobą"
1. "Ucho Prezesa"