Nasz top 15: Najlepsze nowe seriale 2017 roku

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Dobrych, bardzo dobrych i znakomitych serialowych nowości pojawiło się w tym roku kilkadziesiąt. Niełatwo było wybrać ulubioną piętnastkę - nasza lista to miks głośnych tytułów i niszowych perełek, którym nie pozwolimy zniknąć w tłumie.

15. "I Love Dick"

"I Love Dick" (Fot. Amazon)

"I Love Dick" (Fot. Amazon)

Jeśli Jill Soloway tworzy nowy serial, to można w ciemno zakładać, że będzie to coś wymykającego się wszelkim klasyfikacjom. "I Love Dick" jest takie już na poziomie prostego opisu fabuły – bohaterami są bowiem artyści, którzy zaszyli się w prowadzonej przez tytułowego Dicka (Kevin Bacon) oazie w małym miasteczku w Teksasie. Miejscu wyjątkowym przede wszystkim ze względu na właściciela, człowieka owianego mgłą tajemnicy.

Jak fascynująca to postać, może powiedzieć Chris (Kathryn Hahn), autorka niezależnych filmów, która wcale nie miała w planach zostawać w Teksasie ze swoim mężem, Sylvère'em (Griffin Dunne). Widok Kevina Bacona przemierzającego miasto konno w kowbojskim kapeluszu na głowie to jednak wystarczający powód, by zmienić zdanie. Nie spodziewajcie się tutaj jednak wybuchu płomiennego romansu – przynajmniej w praktyce.

Bo choć obsesja Chris na punkcie Dicka przyjmuje stopniowo coraz większe rozmiary, objawia się w niecodzienny sposób. Pisaniem listów wypełnionych zaskakującymi nawet dla niej samej emocjami (od miłości i uwielbienia do czystej wściekłości), które wcale nie mają trafić do adresata. W końcu jest on raczej muzą uwalniającą skryte głęboko pod powierzchnią pragnienia Chris, niż realnym obiektem pożądania. Zagadkową figurą, w przypadku której trudno orzec, czy więcej w niej pozera czy prawdziwego artysty.

Na przelewaniu strumienia myśli na papier (czy raczej ekran) wyjątkowość "I Love Dick" się jednak nie kończy. To po części konceptualny romans, w którym miłosną opowieść zastępują teoretyczne rozważania na temat fascynacji nieznajomym mężczyzną, a po części komediodramat o kobiecie, która próbuje na nowo zdefiniować swoje życie, małżeństwo i twórczość. Kathryn Hahn jest w roli Chris absolutnie fantastyczna i choćby dla niej warto obejrzeć ten niepodobny do niczego serial. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
REKLAMA