Nasze podsumowanie tygodnia - ostatnie hity w tym roku

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

1 2 3 4 5

Jeden z najlepszych odcinków w historii "Peaky Blinders", satysfakcjonujące finały "Mr. Robot" i "Outlander", a także świetna niespodzianka od Netfliksa i poważniejsze "Brooklyn 9-9". To już ostatnie serialowe hity w tym roku!

HIT TYGODNIA: Wojna gangów w "Peaky Blinders" już prawie na finiszu

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)


Steven Knight nie kłamał, kiedy zapowiadał najlepszy sezon "Peaky Blinders". Tej jesieni w brytyjskim serialu gra toczy się o najwyższą stawkę, a takie osobistości jak Adrien Brody i Tom Hardy przechadzają się po ekranie, jak gdyby to był kolejny oscarowy film. Na każdym kroku widać drogę, jaką przebył niszowy serial o gangsterach z Birmingham, by stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich perełek.

W przyszłym tygodniu już finał, a tymczasem docenić wypada 5. odcinek, który rozpoczął się od polowania na Tommy'ego Shelby'ego pośród prześcieradeł, a zakończył się randką połączoną z negocjacjami biznesowymi oraz przygotowaniami do walki o "być albo nie być" chłopaków z Peaky Blinders. Atrakcji było co niemiara: Polly i Tommy odsłonili przed nami swoje karty (uff!), a chwilę potem temperamentna cioteczka miała okazję przyłożyć komuś nóż do gardła w ramach gry wstępnej, zaś Tommy napił się z Jessie za rewolucję.

Prawdziwymi gwiazdami tego odcinka byli jednak wrogowie rodziny Shelbych - Luca Changretta i Alfie Solomons - których negocjacje to jedna z najlepszych scen w całym serialu. Wymiatał zwłaszcza Tom Hardy jako żydowski gangster, z którym chyba nikt z nas nie chciałby ubijać interesów (ale jeszcze gorzej byłoby mieć w nim wroga). Napięcie co chwila sięgało zenitu, dialogi skrzyły się od czarnego humoru, a koniec końców mamy poważne powody, by obawiać się o Shelbych. A jeśli nie o nich, to z pewnością o Alfiego, który może w finale pójść na dno razem ze swoim nowym sprzymierzeńcem.

Czekam z niecierpliwością na zakończenie tej wyśmienitej rozgrywki, a tymczasem chciałabym jeszcze odnotować, że wśród atrakcji 5. odcinka - zdecydowanie najlepszego w tym sezonie i jednego z najlepszych w całym serialu - znalazł się także cover "Red Right Hand", który specjalnie dla "Peaky Blinders" nagrał Iggy Pop. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5
REKLAMA