Będzie 2. sezon "Dark". Niemiecki serial bije rekordy popularności na Netfliksie

"Dark" (Fot. Netflix)

Niemiecki "Dark" podbił nie tylko Serialową. Netflix zamówił 2. sezon po niecałych trzech tygodniach od premiery, zdradzając przy okazji, że to najchętniej oglądany serial nieanglojęzyczny.

Premierowy sezon "Dark" chwaliliśmy na Serialowej jako najlepszą tegoroczną serialową europejską nowość. I wygląda na to, że nie jesteśmy odosobnieni. Serwis Variety donosi, że Netflix właśnie zamówił 2. sezon, a przy okazji zdradził, jak serial radzi sobie na rynkach międzynarodowych.

Jak zwykle w przypadku Netfliksa, nie mamy żadnych "twardych" statystyk, ale bardzo szybkie zamówienie, połączone z zapewnieniem, że jest to najchętniej oglądany nieanglojęzyczny serial platformy, oznacza, iż narodził się kolejny światowy fenomen. Wśród krajów, gdzie publika pokochała "Dark" najbardziej, Netflix wymienia Stany Zjednoczone, Brazylię, Włochy, Turcję, Hiszpanię i Francję. Polski na liście nie ma, prawdopodobnie dlatego, że jesteśmy po prostu mniejszym krajem.

- Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o "Dark", zdaliśmy sobie sprawę, że nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego jak ten serial - w Niemczech ani nigdzie indziej na świecie. "Dark" to dowód na to, że świetne scenariusze przekraczają bariery geograficzne - mówi Kelly Luegenbiehl, która zajmuje się w Netfliksie serialami międzynarodowymi.

Na razie nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji o liczbie odcinków 2. sezonu "Dark" ani tym bardziej o jego fabule. Możemy jednak się domyślać, że będzie to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z 1. sezonu, który zakończył się intrygującym cliffhangerem.

REKLAMA