Rzymianie, Celtowie i widowisko. "Brytania" - nowy zwiastun i polska data premiery

"Brytania" (Fot. Sky Atlantic)

Na początku 2018 roku szykuje się nam serialowa uczta rodem z Wysp. Zobaczcie zapowiedź "Brytanii" - serialu, który zabierze Was w sam środek wojny między Rzymianami i Celtami.

Kostiumowe widowisko telewizji Sky Atlantic przeniesie nas do 43 roku n.e., czyli czasów, w których Imperium Rzymskie rozpoczęło podbój terenów dzisiejszej Wielkiej Brytanii, wtedy stanowiących centrum rozwoju kultury celtyckiej. Rzymska armia pod wodzą wzbudzającego grozę generała Aulusa Plautiusa (David Morrissey) napotka opór ze strony Celtów, którym przewodzić będą wcześniej rywalizujące ze sobą Kerra (Kelly Reilly) – córka króla Cantii – oraz królowa Antedia (Zoë Wanamaker).

A zjednoczone przeciwko wspólnemu wrogowi kobiety nie będą jedyną przeszkodą na drodze Rzymian. Chcąc pokonać Celtów, trzeba również stawić czoło ich bogom i tajemniczym druidom. Zapowiada się więc sporych rozmiarów serialowe widowisko, które z historią nie musi mieć wiele wspólnego, ale z pełną rozmachu przygodą już całkiem sporo. Autorem scenariusza jest Jez Butterworth ("Pakt z diabłem", "Spectre"), a w obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Nikolaj Lie Kaas, Liana Cornell, Mackenzie Crook, Eleanor Worthington-Cox i Ian McDiarmid.

Cały sezon "Brytanii" pojawi się w HBO GO 19 stycznia, czyli dzień po światowej premierze. Pojedyncze odcinki będą emitowane w HBO co tydzień od 23 stycznia.

REKLAMA