Kulisy największej porażki w historii FBI. "Zabójstwo Versace: American Crime Story" w nowym zwiastunie

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

Koszmarne morderstwo w świecie wielkiej mody i celebrytów, a potem nieudane polowanie na mordercę. "Zabójstwo Versace: American Crime Story" zabierze nas za kulisy głośnej zbrodni z lat 90.

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" to 2. sezon antologii Ryana Murphy'ego, skupiający się na historii zabójstwa słynnego projektanta mody. Gianni Versace został zastrzelony przez seryjnego mordercę Andrew Cunanana przed bramą swojej posiadłości w Miami Beach w lipcu 1997 roku. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki "Vulgar Favors: Andrew Cunanan, Gianni Versace, and the Largest Failed Manhunt in U.S. History" Maureen Orth.

W dniu zabójstwa, 15 lipca 1997 roku, chwilę po godz. 8:00 rano, największe stacje informacyjne przerwały ramówki, aby nadawać relacje na żywo. Niektóre z nich trwały nawet 24 godziny. Podobnie jak w czasie procesu O.J.-a Simpsona z 1. sezonu "American Crime Story", świat zamarł przed telewizorami. Jak się później okazało, Versace był ostatnią, piątą ofiarą Cunanana - mordercy, który kilka dni później popełnił samobójstwo. Do tej pory nie znamy jego motywów, wiadomo tylko, że miał obsesję na punkcie bogactwa i celebrytów i bardzo chciał sam należeć do tego grona. Nowy zwiastun pokazuje, że Ryan Murphy będzie próbował rzucić więcej światła na przyczyny tego morderstwa i zarazem pokaże nam kulisy nieudanego polowania FBI na Cunanana.

Edgar Ramirez ("Wróg numer jeden", "Dziewczyna z pociągu") wciela się w serialu Gianniego Versacego, a poza tym na ekranie zobaczymy Penelope Cruz jako Donatellę Versace, piosenkarza Ricky’ego Martina w roli Antonio D’Amico, partnera projektanta, a także Darrena Crissa ("Glee") jako Andrew Cunanana.

Premiera serialu "Zabójstwo Versace: American Crime Story" odbędzie się w czwartek 18 stycznia o godz. 22:00 na kanale FOX.

REKLAMA