Najlepsze serialowe odcinki 2017 roku (miejsca 30 - 21)

"The Crown" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Na wypadek gdyby Wam było mało podsumowań roku, mamy jeszcze jedno. Oto pierwsza część naszego wielkiego rankingu najlepszych tegorocznych odcinków. Na liście m.in. "Dziewczyny", "The Crown" i "American Gods".

30. "Peaky Blinders" - "The Company"

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)


Najlepszy do tej pory sezon "Peaky Blinders" został zwieńczony tuż przed świętami równie satysfakcjonującym finałem, który pomimo ogromnej konkurencji dał radę wskoczyć na listę najlepszych odcinków roku. W "The Company" niespodzianka goniła niespodziankę, twist następował po twiście, a jednak na pierwszym planie i tak były takie najprostsze, ludzkie emocje. Bo tu chodziło nie tylko o przetrwanie Peaky Blinders i ich interesu, tego legalnego i tego drugiego, ale także o życie naszych ulubionych bohaterów. Zagrożenie wydawało się bardziej realne niż kiedykolwiek wcześniej.

Twist z Arthurem był najokrutniejszy na świecie, z kolei o Alfiem mogę powiedzieć tyle, że spotkało go to, na co zasłużył. Podobnie jak Lucę Changrettę, który - zarówno sama postać, jak i odtwórca tej roli, Adrien Brody - znacząco przyczynił się do świetności całego sezonu. Rozmowy z Tommym o modzie tym razem zabrakło, ale nie zabrakło napięcia. Steven Knight sprawił, że byłam w stanie uwierzyć nie tylko w marny koniec Arthura - choć trudno sobie wyobrazić "Peaky Fookin' Blinders" bez niego - ale i w to, że rodzina Shelbych przegra tę wojnę i w kolejnym sezonie będzie zaczynać znów od zera.

Ludzie, którzy "żyją gdzieś pomiędzy życiem i śmiercią", przetrwali jednak i najazd włoskiej mafii, by gładko przejść do kolejnego etapu. Oby był równie udany jak ten. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA