Najlepsze serialowe odcinki 2017 roku (miejsca 30 - 21)

"The Crown" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

26. "Crazy Ex-Girlfriend" - "Josh's Ex-Girlfriend Is Crazy"

"Crazy Ex-Girlfriend" (Fot. CW)

"Crazy Ex-Girlfriend" (Fot. CW)


Tytuł odcinka to tylko częściowo "masło maślane", a tak naprawdę świetny sposób, by pokazać, jak nisko upadła na tym etapie Rebecca. O ile teoretycznie cały pomysł na serial wiąże się z tym, że była dziewczyna Josha jest "szalona", o tyle dopiero teraz widz naprawdę zmuszony zostaje do oglądania katastrofy w zwolnionym tempie.

Boli już na początku, czyli przy patrzeniu, jak Rebecca w okrutnej tyradzie uderza w najczulsze punkty ludzi, którzy najbardziej na świecie chcą jej pomóc. Każda kolejna scena prowadzi do kolejnej złej decyzji, aż do zaskakującego, chociaż nieznośnie prawdopodobnego finału. A biedny, znerwicowany przed ekranem widz, który przecież chciał tylko posłuchać śmiesznych piosenek w kalifornijskiej scenerii, musi przyznać, że nasza bohaterka kiedyś w końcu takie dno musiała osiągnąć.

Przy tym jakimś cudem nadal bywa zabawnie i pozytywnie. Celowo przedramatyzowane sceny podglądania byłego faceta oraz starcie w wesołym miasteczku nawet Josha zmieniają na chwilę w interesującą i godną współczucia postać. A od wierności bliskich Rebeki może się zrobić ciepło na sercu. Tak, bohaterka serialu spada na samo dno, ale przynajmniej ma się od czego odbić ("z małą pomocą swoich przyjaciół").

A na koniec wychodzi Josh Groban i śpiewa depresyjną piosenkę "The End of the Movie", przy której trudno się nie śmiać przez łzy. Może i "życie nie ma narracyjnego sensu" – ale "Crazy Ex-Girlfiend" ma go zdecydowanie. A "Josh's Ex-Girlfriend Is Crazy" stanowi jeden z najlepszych tego dowodów. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10