Nastoletni psychopata i młoda buntowniczka. "The End of the F***ing World" - zwiastun nowości Netfliksa

"The End of the F***ing World" (Fot. Channel 4)

Dorastanie, nastolatki, pierwsza miłość, psychopata, morderstwo. W "The End of the F***ing World", który wkrótce zadebiutuje w Netfliksie, wszystkie te elementy do siebie pasują.

Poznajcie Jamesa (w tej roli Alex Lawther z "Black Mirror: Shut Up and Dance"), 17-letniego chłopaka, który uważa się za psychopatę i może mieć ku temu niezłe powody, skoro jego życiową ambicją jest znalezienie kogoś odpowiedniego do zabicia. Co jednak, gdy jego starannie wybrana ofiara, czyli zbuntowana nastolatka Alyssa (Jessica Barden z "Penny Dreadful"), okaże się równie albo nawet bardziej pokręconą osobą od niego? A na dodatek sprawi, że James zacznie coś czuć?

Za tym odjechanym scenariuszem kryje się pełen czarnego humoru serial Channel 4 o dwójce wyrzutków, którzy wyruszają w niecodzienną podróż ku dorosłości lub z dala od niej, zależy jak patrzeć. Zaczną od kradzieży auta jego ojcu, a gdzie skończą, trudno przewidzieć, bo "The End of the F***ing World", adaptacja komiksu Charlesa S. Forsmana, nie wygląda na typowy serial, w którym chłopak poznaje dziewczynę. Nastoletnich buntowników mieliśmy już wprawdzie wielu, ale duet Jamesa i Alyssy ma potencjał, by przebić ich wszystkich.

Twórcą serialu jest Jonathan Entwistle, w obsadzie są także Gemma Whelan ("Gra o tron"), Wunmi Mosaku ("Guerrilla") i Steve Oram ("The Living and the Dead"). Ośmioodcinkowy 1. sezon pojawi się w Netfliksie w piątek, 5 stycznia.

REKLAMA