Złote Globy 2018: "Opowieść podręcznej", "Twin Peaks" i "Ozark" wśród faworytów

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0

Niespodzianki podczas rozdania Złotych Globów? Michael Ausiello twierdzi, że w tym roku kilka takowych będzie. Nagrody pójdą nie tylko do faworytów, ale także do aktorów z "Ozark" i "Twin Peaks".

Jak co roku, Michael Ausiello z TVLine podał "spoilery" ze Złotych Globów. To coś więcej niż przewidywania jednego dziennikarza - to przewidywania dziennikarza, który ma najlepsze źródła w branży. Jego zdaniem, tegoroczne rozdanie będzie należało do serwisów streamingowych - zarówno Netflix, jak i Amazon oraz Hulu dostaną przynajmniej po jednej nagrodzie.

W kategorii Najlepszy serial dramatyczny rządzić będzie "Opowieść podręcznej", z kolei nagrodę dla miniserialu zgarną "Wielkie kłamstewka", a poza tym oba seriale zostaną obsypane nagrodami w kategoriach aktorskich. To nie są zaskoczenia, ale zaskoczeniem już może być nagroda dla Rachel Brosnahan ("The Marvelous Mrs. Maisel") jako najlepszej aktorki komediowej i przede wszystkim dla Jasona Batemana ("Ozark") jako najlepszego aktora z serialu dramatycznego. Zdaniem Ausiello, szanse na to, że Bateman pokona Sterlinga K. Browna, są całkiem duże.

Szef TVLine spodziewa się także Złotego Globu dla Kyle'a MacLachlana za występ w nowym "Twin Peaks" i dla "SMILF" w kategorii Najlepszy serial komediowy. Jest też przekonany, że Kevin Bacon zostanie nagrodzony za "I Love Dick".

Zapytacie, na ile trafne są przewidywania Ausiello. Odpowiedź brzmi: różnie z tym bywało. Dwa lata temu udało mu się przewidzieć wielkie zwycięstwo "Mozart in the Jungle", kiedy na ten serial nie stawiał nikt. Postawił też na Lady Gagę, podczas wszyscy twierdzili, że wygrać musi Kirsten Dunst za 2. sezon "Fargo". Dlatego lepiej nie ignorujcie "SMILF" ani "Ozark".

Rok temu z kolei Ausiello wywróżył wygrane "Atlanty" i "American Crime Story" (co nie było specjalnie zaskakujące), ale pomylił się typując "This Is Us" jako najlepszy serial dramatyczny (wygrało "The Crown").

Jedno jest pewne: Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej lubi chadzać własnymi ścieżkami i możemy mieć pewność, że nie zabraknie niespodzianek. Rozdanie Złotych Globów już w niedzielę, a listę nominacji znajdziecie tutaj.