22 nowe seriale, które zobaczymy w styczniu 2018 roku

"Mozaika" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

W HBO "Mozaika" Stevena Soderbergha, na Amazonie "McMafia", na Netfliksie dokumenty, w TNT "The Alienist". Serialowy rok 2018 ruszył z kopyta, a my prezentujemy premiery stycznia.

"McMafia" - 2 stycznia na Amazon Prime Video

Kolejna po "Nocnym recepcjoniście" koprodukcja BBC i AMC, która ma duże szanse na międzynarodową karierę. "McMafia" to zrealizowana z rozmachem (zdjęcia powstawały m.in. w Londynie, Zagrzebiu, Moskwie czy Tel Awiwie) historia inspirowana książką dziennikarza Mishy Glenny'ego, zajmującego się tematyką współczesnej zorganizowanej przestępczości.

Głównym bohaterem serialu jest Alex Godman (w tej roli James Norton z "Grantchester"), syn rosyjskich imigrantów, który odciął się od swoich korzeni i kryminalnej przeszłości swej rodziny. Teraz prowadzi legalny biznes i planuje szczęśliwe życie ze swoją dziewczyną Rebeccą (Juliet Rylance), ale przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Wkrótce znajduje się w samym środku przestępczego świata na najwyższym szczeblu, pełnego zagrożeń, ale również pokus, które kiedyś odrzucił.

"McMafia", którą w Polsce można znaleźć na Amazonie (nasza recenzja tutaj), oferuje nie tylko rzut oka na pękający od przepychu świat nowoczesnej przestępczości, w którym staromodnych gangsterów zastępują bezwzględni biznesmeni, ale także czystą rozrywkę na solidnym poziomie. Twórcami serialu są Hossein Amini ("Rozgrywka", "47 roninów") oraz James Watkins ("Black Mirror: Shut Up and Dance"), a w obsadzie znaleźli się jeszcze m.in. David Strathairn, Aleksey Serebryakov, Maria Shukshina, David Dencik i Faye Marsay. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
REKLAMA