To już pewne: 8. sezon "Gry o tron" dopiero w 2019 roku

fot. @GameOfThrones

0

Kiedy wróci "Gra o tron"? HBO potwierdza, że premiera ósmego i ostatniego sezonu nastąpi dopiero w 2019 roku. Będzie to najdłuższa przerwa między sezonami w historii serialu.

Data premiery ósmego sezonu "Gry o tron" od wielu miesięcy była przedmiotem spekulacji, zarówno wśród fanów, jak i aktorów. W czwartek wieczorem HBO oficjalnie potwierdziło, że w 2018 roku nie zobaczymy nowych odcinków. Na razie nie znamy konkretnej daty premiery, wiemy jedynie, że ta nastąpi w 2019 roku.

Showrunnerzy David Benioff i D.B. Weiss wyreżyserują m.in. finał serialu. Na fotelu reżysera zasiądą także ulubieńcy fanów "Gry o tron": David Nutter odpowiedzialny za odcinki "Mother's Mercy" i "The Rains of Castamere" oraz Miguel Sapochnik, który zrealizował "Battle of the Bastards" i "Hardhome". Za scenariusz ósmego sezonu odpowiadają David Benioff, D.B. Weiss, Bryan Cogman oraz Dave Hill. George R.R. Martin będzie jednym z współproducentów wykonawczych. W rozmowie z "Variety" Sophie Turner potwierdziła, że ekipie zostało "około sześciu lub siedmiu miesięcy zdjęć".

Wszystkie dotychczasowe odcinki "Gry o tron" można obejrzeć w HBO GO.