10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Fargo (Fot. FX)

Helena Bonham Carter w obsadzie "The Crown". Będzie 4. sezon "Fargo". Znamy daty powrotów "The Americans" i "Atlanty" oraz premiery "Trust". A oprócz tego mnóstwo newsów o serialach FX, a także nowa Sabrina, nastoletnia czarownica.

1. Helena Bonham Carter w obsadzie "The Crown". Netflix jest bliski podpisania kontraktu z Heleną Bonham Carter. Aktorka będzie grać księżniczkę Małgorzatę od 3. sezonu "The Crown". Wiadomo już, że królowa teraz będzie mieć twarz Olivii Colman, z kolei rola księcia Filipa wciąż czeka na ponowne obsadzenie.

2. Daty powrotów "The Americans" i "Atlanty", a także premiery "Trust". Telewizja FX podała podczas TCA Press Tour, że 1 marca zadebiutuje 2. sezon "Atlanty", zatytułowany "Atlanta Robbin' Season". Z kolei 25 marca będzie mieć premierę nowy serial "Trust", opowiadający o superbogatej rodzinie Gettych, a 28 marca - finałowy sezon "The Americans".

3. Powstanie 4. sezon "Fargo". Szef telewizji FX, John Landgraf, powiedział, że "Fargo" jednak powróci. Pomysł na 4. sezon już jest i wszystko wskazuje na to, że zobaczymy go w 2019 roku.

4. "Legion" wróci w kwietniu. Podczas TCA Press Tour telewizji FX poinformowała, że w kwietniu możemy spodziewać się startu 2. sezonu "Legionu". Rolę Ahmala Farouka, czyli "prawdziwego" Shadow Kinga, ostatecznie zagra znany z "Homeland" Navid Negahban. Z grona producentów wykonawczych zostanie usunięty Bryan Singer, który zmaga się z oskarżeniami o molestowanie seksualna. Nie wpłynie to w żaden sposób na produkcję "Legionu", bo rola Singera była symboliczna (czy też, jak to ujął Noah Hawley, "tak naprawdę był tylko nazwiskiem na ekranie").

5. Spin-off "Synów Anarchii" z zamówieniem na cały sezon. Telewizja FX zamówiła 10-odcinkowy sezon "Mayans MC", spin-offu "Synów Anarchii". Pilot powstawał dwa razy, nową wersję wyreżyserował Norberto Barba ("The Bridge", "Preacher"). Część postaci obsadzono od nowa, część całkiem przepisano. Premiera serialu jeszcze w tym roku, a na pierwszym zdjęciu widzimy EZ Reyesa (JD Pardo), który rozpoczyna nowe życie po wyjściu z więzienia.

MAYANS MC – Pictured: JD Pardo as EZ Reyes. CR: Prashant Gupta/FX

6. Wiadomo, dlaczego nie zobaczymy Tatiany Maslany w "Pose". Ryan Murphy powiedział, że w trakcie prac nad pilotem "Pose" zdał sobie sprawę, iż potrzebuje kogoś starszego do roli nauczycielki tańca - kogoś w typie Debbie Allen z "Fame". Dlatego ostatecznie rolę Tatiany - która miała być kimś w rodzaju mentorki dla pozostałych bohaterów - dostała znana z "Pozostawionych" Charlayne Woodard. Murphy powiedział, że uwielbia Tatianę i bardzo chciałby z nią pracować w przyszłości. Ale na razie skupia się na "Pose", który określił jako bardzo osobisty projekt.

7. Kiernan Shipka będzie nową Sabriną, nastoletnią czarownicą. Znana z "Mad Men" i "Feud" aktorka dostała rolę Sabriny Spellman w nowym serialu Netfliksa, opartym na komiksie Archie Comics.

8. "American Horror Story" tym razem osadzone w przyszłości. Podczas TCA Press Tour Ryan Murphy nie zdradził za wiele, pytany o 8. sezon "American Horror Story". Powiedział jedynie, że tym razem marzy mu się podróż do przyszłości. Na pewno ten sezon nie będzie crossoverem "Murder House" i "Coven" - tego prawdopodobnie możemy się spodziewać w kolejnym sezonie. Ponadto Murphy potwierdził, że następne "American Crime Story" to będzie "Katrina", a kolejne "Feud" będzie nosić tytuł "Buckingham Palace" i skupiać się na księciu Karolu i księżnej Dianie.

9. FX nie będzie już współpracować z Louisem C.K. John Landgraf powiedział, że w FX przeprowadzono dochodzenie i nie znaleziono żadnych dowodów na to, iż Louis C.K. zachowywał się nieodpowiednio na planach seriali tej stacji. Niemniej jednak współpraca z komikiem została zakończona i Pamela Adlon będzie sobie musiała radzić bez niego, tworząc 3. sezon "Better Things".

10. Szef telewizji FX nie boi się Disneya. FX zostało przejęte przez Disneya razem z całym FOX-em, ale Johna Landgrafa to nie martwi. "Fakt, że FX i Disney są tak różnymi markami, to dobra rzecz. Wnosimy coś charakterystycznego i wyjątkowego do ich świata" - powiedział CEO telewizji FX podczas TCA Press Tour.

REKLAMA