10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Affair" (Fot. Showtime)

Daty powrotów "The Affair", "Billions" i "I'm Dying Up Here". Gillian Anderson nie wróci w 2. sezonie "American Gods". Ed Westwick zostanie wycięty z "Ordeal by Innocence" BBC. A oprócz tego "Twin Peaks", "Young Sheldon" i nie tylko.

1. Daty powrotów "The Affair", "Billions" i "I'm Dying Up Here". 4. sezon "The Affair" wystartuje 17 czerwca i zobaczymy w nim, jak czwórka głównych bohaterów - Noah, Helen, Alison i Cole - przestaje już mieć ze sobą jakąkolwiek styczność, coraz bardziej oddalając się od miejsca, w którym to wszystko się zaczęło. To będzie sezon o nowych początkach, tragicznych końcach i o zawsze zawodnej szansie na przebaczenie. Wśród nowych osób w obsadzie będzie Sanaa Lathan ("Shots Fired"), która zagra Jenelle, twardą dyrektorkę szkoły, gdzie uczy Noah.

"I'm Dying Up Here" powróci z 2. sezonem 6 maja, z kolei 3. sezon "Billions" wystartuje 25 marca. Nowy zwiastun już jest.

2. Telewizja Showtime o tym, czy będzie więcej "Twin Peaks". Gary Levine z telewizji Showtime powiedział podczas TCA Press Tour, że drzwi zawsze będą otwarte dla Davida Lyncha i Marka Frosta - nieważne, czy będzie chodzić o więcej "Twin Peaks" czy o cokolwiek innego, o czym chcieliby porozmawiać. Zaznaczył jednak, że żadnych rozmów na temat kontynuacji "Twin Peaks" na razie nie było.

3. Gillian Anderson nie wróci w 2. sezonie "American Gods". Aktorka powiedziała w rozmowie z "Los Angeles Times", że ścieżki jej i "American Gods" się rozeszły, po tym jak serial opuścili showrunnerzy, Bryan Fuller i Michael Green. Wcześniej Kristin Chenoweth zasugerowała, że jej powrót do serialu jest w najlepszym razie niepewny po zmianie prowadzących produkcję.

4. Leighton Meester i Fred Armisen w "The Last Man on Earth". Duet pójdzie na randkę w dzisiejszym odcinku i to nie będzie udana randka.

5. Sterling K. Brown w "Brooklyn 9-9". Znany z "This Is Us" aktor pojawi się gościnnie w roli podejrzanego o morderstwo w butelkowym odcinku "Brooklyn 9-9".

6. "Young Sheldon" z zamówieniem na 2. sezon. Telewizja CBS zamówiła 2. sezon "Young Sheldon". Sitcom o małym Sheldonie Cooperze radzi sobie świetnie, osiągając najlepsze wyniki oglądalności ze wszystkich nowych seriali i trzecie najlepsze ogólnie (ustępuje tylko "The Big Bang Theory" i "This Is Us").

7. Ed Westwick zostanie wycięty z "Ordeal by Innocence" BBC. Sceny z aktorem, który został oskarżony przez kilka kobiet o gwałt, zostaną wycięte i nakręcone od nowa. Westwicka zastąpi Christian Cooke. "Ordeal by Innocence" - czyli kolejna adaptacja Agathy Christie - miała pojawić się w świątecznej ramówce BBC, ale ją przełożono ze względu na skandal z Westwickiem.

8. Archie i Hiram uprawiają zapasy na nowym zdjęciu z "Riverdale". W TVLine pojawiło się zdjęcie z odcinka z 24 stycznia, w którym Archie będzie startował do drużyny zapaśniczej. Hiram, który w młodości uprawiał zapasy, zaoferuje mu swoją pomoc.

riverdale-1

9. Johnny Galecki o tym, kiedy zakończy się "The Big Bang Theory". Aktor, grający Leonarda w "The Big Bang Theory", zasugerował podczas TCA Press Tour, że 12. sezon sitcomu może być ostatni. Jak powiedział, 12 sezonów to może być już odpowiedni moment, żeby wszyscy "poszli do domu i zobaczyli swoje rodziny".

10. Nowy talk-show Davida Lettermana na Netfliksie. Program, który nazywa się "My Next Guest Needs No Introduction with David Letterman", zadebiutuje w piątek 12 stycznia na Netfliksie i będzie powracał co miesiąc z jednym godzinnym odcinkiem. W planach na 6-odcinkowy 1. sezon jest m.in. rozmowa z Barackiem Obamą. To będzie pierwszy wywiad, którego Obama udzieli po zakończeniu prezydentury.

letterman056

REKLAMA