Benedict Cumberbatch i problemy wyższych sfer. "Patrick Melrose" - zwiastun nowego miniserialu

"Patrick Melrose" (Fot. Showtime)

Trudne dzieciństwo, narkotyki i alkohol to typowe problemy brytyjskiej arystokracji. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi miniserialu "Patrick Melrose" z Benedictem Cumberbatchem w tytułowej roli.

"Narcystyczny, schizoidalny alkoholik o skłonnościach samobójczych" - tak przedstawia się Patrick Melrose, bohater nowego miniserialu Showtime i Sky Atlantic, będącego ekranizacją na poły autobiograficznych powieści autorstwa Edwarda St Aubyna. Tytułowa postać to pochodzący z brytyjskich wyższych sfer mężczyzna, którego spędzone w luksusie życie naznaczył szereg dramatów. Poczynając od koszmarnego dzieciństwa z agresywnym ojcem i nieobecną matką, a kończąc na uzależnieniu od alkoholu i narkotyków.

Czy po takich doświadczeniach można w ogóle wyjść na prostą i zostać przykładnym mężem oraz ojcem? Patrick na pewno spróbuje, choć nie będzie to łatwa droga, która, jak widać po zwiastunie, zepchnie go na skraj obłędu (a nawet zaprowadzi do szpitala). W takim przypadku trudno o lepszego odtwórcę tytułowej roli, niż Benedict Cumberbatch, który jest wprost stworzony do grania balansującego na granicy trzeźwości i szaleństwa arystokraty.

A na nim się nie kończy, bo w znakomitej obsadzie są także Hugo Weaving i Jennifer Jason Leigh jako rodzice Patricka, oraz m.in. Allison Williams ("Girls"), Blythe Danner ("Madoff"), Anna Madeley ("The Crown"), Pip Torrens ("Preacher"), Holliday Grainger ("Strike"), Jessica Raine ("Fortitude"), Indira Varma ("Gra o tron") i Prasanna Puwanarajah ("Doctor Foster"). Autorem scenariusza jest David Nicholls ("Z dala od zgiełku"), a reżyserem Edward Berger ("Deutschland 83").

"Patrick Melrose" będzie liczyć pięć odcinków (każdy to ekranizacja jednej książki), a akcja zabierze nas do lat 60. w południowej Francji, Nowego Jorku z lat 80. i Wielkiej Brytanii z początków XXI wieku. Nie ma jeszcze daty premiery.

REKLAMA