10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Marvelous Mrs. Maisel" (Fot. Amazon)

Serwisy streamingowe zdominowały Złote Globy. "The Originals" wraca w kwietniu. Znamy datę premiery "Life Sentence". A oprócz tego inne seriale CW, spin-off "Chirurgów" i nie tylko.

1. Serwisy streamingowe zdominowały Złote Globy. Rozdano Złote Globy, a najwięcej nagród otrzymały w tym roku "Wielkie kłamstewka" i platformy streamingowe. Amazon i Hulu zdominowały najważniejsze kategorie - "The Marvelous Mrs. Maisel" i "Opowieść podręcznej" to najlepszy serial komediowy i dramatyczny. Jedną statuetkę otrzymał także Netflix - dla Aziza Ansariego za "Master of None". Ogólnie pięć z sześciu nagród w kategoriach seriali dramatycznych i komediowych poszło do serwisów streamingowych.

2. Prawie wszyscy na czarno na Złotych Globach. Czerń to wyraz poparcia dla akcji Time's Up, mówiącej "stop" przyzwoleniu na molestowanie seksualne w branży rozrywkowej. Przegląd najlepszych kreacji z czerwonego dywanu znajdziecie tutaj.

3. "The Originals" wraca w kwietniu. 5. sezon "The Originals" - i zarazem już finałowy - wystartuje 20 kwietnia. Spodziewajcie się znaczącego przeskoku czasowego - Hope Mikaelson będzie już nastolatką, która uczęszcza do szkoły założonej przez Caroline. Mimo że Mikaelsonowie mieli trzymać się od siebie z daleka, zobaczymy ich raz jeszcze, jak razem walczą z wrogiem, który w tym roku będzie bardziej ideologią niż konkretną osobą. Do obsady dołączą Jaime Murray ("Once Upon a Time") jako Antoinette, znajoma wampirzyca Elijah; Torrance Coombs ("Reign") jako Declan, irlandzki kucharz, z którym romansuje Hayley; Jedidiah Goodacre ("Descendants") jako Roman, wampir, który wykazuje zainteresowanie Mikaelsonami; a także Aria Shahghasemi jako Landon, chłopak, który spodoba się Hope.

4. CW podaje daty powrotów "The 100" i "iZombie" oraz debiutu "Life Sentence". 26 lutego powróci z 4. sezonem "iZombie", które będzie w poniedziałkowej ramówce razem z "Legends of Tomorrow". 7 marca w środowej ramówce zadebiutuje nowy serial "Life Sentence" z Lucy Hale z "Pretty Little Liars". W efekcie "Dynastia" zostanie od 9 marca zesłana do piątkowej ramówki ("Crazy Ex-Girlfriend" będzie mieć finał 16 lutego). Z kolei 24 kwietnia powróci z 5. sezonem "The 100".

5. Rosario Dawson dołącza do obsady "Jane the Virgin". Rosario Dawson dostała rolę powracającą w "Jane the Virgin". Zobaczymy ją w kilku odcinkach drugiej części 4. sezonu. Serial wraca 26 stycznia i będzie emitowany bez przerwy aż do finału 13 kwietnia.

6. Przerwa w emisji "Supergirl" nie oznacza, że serial jest zagrożony. "Supergirl" wraca 15 stycznia, ale w lutym oddaje swój slot "Legends of Tomorrow". Odzyska go dopiero 16 kwietnia i będzie emitowana do finału 18 czerwca. Szef CW Mark Pedowitz zapewnił podczas TCA Press Tour, że serial nie jest zagrożony. Winna wszystkiemu jest przerwa w produkcji, związana z usunięciem Andrew Kreisberga z grona producentów.

7. Zwiastun "Our Cartoon President". 10-odcinkowy serial animowany telewizji Showtime, którego bohaterem jest Donald Trump, wystartuje 11 lutego.

8. Debra Winger w 2. sezonie "Patriot". Debra Winger dostała stałą rolę w serialu komediowym Amazona. Zagra Bernice Tavner, matkę głównego bohatera, Johna Tavnera (Michael Dorman).

9. Nafessa Williams w kostiumie z "Black Lightning". Znana z "Code Black" aktorka wcieli się w Anissę Pierce, nauczycielkę, która przemienia się w superbohaterkę Thunder.

Black Lightning

10. Zdjęcia z pilota spin-offu "Chirurgów". Spin-off "Chirurgów", którego bohaterami będą strażacy z Seattle, nie ma jeszcze tytułu, ale ma już zamówienie na 10 odcinków. Zdjęcia znajdziecie tutaj.

JAINA LEE ORTIZ, ELLEN POMPEO

DANIELLE SAVRE, JAINA LEE ORTIZ, JASON GEORGE

JASON GEORGE

REKLAMA